STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

V Česku se začíná prodávat nová generace 3D tiskáren Stratasys Fortus • Poradí si i s novým materiálem FDM Nylon 6

Sdílejte tento článek na Twitteru
15. 12. 2016, napsal | Přidejte svůj názor

Robustní tiskárna Fortus 900mc, kterou u nás nabízí společnost MCAE Systems, cílí zejména na výrobu funkčních prototypů, výrobních přípravků a nástrojů. Velmi vhodná je i pro malosériovou, přímou digitální výrobu.

Hlavními taháky nové generace modelu Fortus 900mc od Stratasysu mají být vysoká přesnost a spolehlivost, snazší instalace a využití nových průmyslových materiálů, mezi něž patří zmíněný FDM Nylon 6 vynikající pevností a odolností. Kromě něj využívá 3D tiskárna také ABS-M30, ABS-M30i, ABS-ESD7, ASA, FDM Nylon 12, PC, PC-ABS, PC-ISO, ST130, PPSF, Ultem 9085 a Ultem 1010. Při tisku podpor pak pracuje s materiály Stratasys SR30, novým SR35, SR100 a SR110.

Nový model 900mc přímo navazuje na předchozí 3D tiskárny řady Fortus (foto: Stratasys)

Nová generace modelu 900mc přímo navazuje na předchozí 3D tiskárny řady Fortus (foto: Stratasys)

Bezmála třítunový Fortus 900mc si poradí i s velkými výtisky – disponuje tiskovým objemem 914 × 610 × 914 milimetrů. Hladkému nasazení v náročném výrobním prostředí mají pomoci potřebné průmyslové certifikace zajištěné výrobcem. Snazší přípravu modelů pro 3D tisk – bez nutnosti problematického převádění CAD modelů do STL – má usnadnit tiskový software GrabCAD. Postará se i o vzdálený monitoring s využitím zabudované kamery, o plánování úloh a přípravu výkazů.

Novinka by se měla uplatnit mj. v malosériové výrobě z odolných průmyslových materiálů, včetně Nylonu či Ultemu (foto: Stratasys)

Novinka by se měla uplatnit mj. v malosériové výrobě z odolných průmyslových materiálů, včetně Nylonu či Ultemu (foto: Stratasys)

Stratasys celosvětově uvádí tiskový software GrabCAD prostřednictvím svých partnerů, pro Česko a Slovensko je jím společnost MCAE Systems. Aplikace by měla nabídnout rozsáhlou kompatibilitu s FDM 3D tiskárnami Stratasys a správu 3D tisku odpovídající éře digitální výroby a iniciativě Průmysl 4.0.

 

(Zdroje: MCAE Systems, Stratasys)

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.