Je tu další nečekaný zájemce o Stratasys – nyní ho chce koupit samotná 3D Systems

Sdílejte článek přátelům →

Akcionářům Stratasysu už z toho musí jít trochu hlava kolem. Po opakovaných pokusech o jeho ovládnutí ze strany méně známé firmy Nano Dimension se o podobný tah pokouší letitý největší konkurent, americká 3D Systems.

Jak jsme zde již informovali, Stratasys v uplynulých týdnech čelil opakovaným snahám společnosti Nano Dimension o jeho akvizici, které akcionáři Stratasysu vždy jednohlasně odmítli. Mezi tím sám Stratasys rozbouřil vody svého oboru, když oznámil záměr spojit se s firmou Desktop Metal. A prvního června přichází 3D Systems, po desetiletí úhlavní konkurent Stratasysu, s nevyžádanou nabídkou na akvizici Stratasysu, která je dokonce násobně nižší než ty předešlé od Nano Dimension.

Ani ti nejvíc zanícení insideři na trhu s aditivní výrobou teď moc nechápou, co se to kolem Stratasysu děje. Neexistují signály, že by tato společnost byla a priori na prodej. Nabídka od 3D Systems působí zvláštně nejen proto, že je o poznání nižší než předchozí výzvy k odkoupení ze strany Nano Dimension, ale taky z toho důvodu, že případné spojení Stratasysu a 3D Systems by ve výsledku přineslo nižší tržní ohodnocení než v tuto chvíli pravděpodobnější spojení Stratasysu s Desktop Metalem.

Co se skrývá pod povrchem tohoto dění? Ať je to cokoliv, můžeme předpokládat, že než se uzavře rok 2023, mapa největších světových dodavatelů 3D tiskáren se změní k nepoznání.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA