Ze studenta milionářem – David Paškevič slaví první úspěchy se svým 3D perem

Sdílejte článek přátelům →

Že z toho mladíka něco bude, mi bylo jasné už před rokem, kdy mi David Paškevič v pronajaté jednačce Národní technické knihovny prezentoval první funkční prototyp svého výtvoru.

Talentovaný student ČVUT v Praze přišel na svět s nikterak originálním nápadem – vyvinout tzv. 3D pero, což je v podstatě miniaturizovaná 3D tiskárna typu FDM (FFF), která se vejde do ruky a umožňuje „kreslit“ prostorové objekty. V době, kdy dával David Paškevič dohromady svůj první prototyp, byly již na světě nejméně dva obdobné projekty, sbírající podobně jako jeho 3Dsimo finanční podporu na serverech jako je Kickstarter a spol.

David Paškevič maluje jedním z prvních prototypů svého 3D pera při naší schůzce v NTK v roce 2013. Foto: Jan Homola
David Paškevič maluje jedním z prvních prototypů svého 3D pera při naší schůzce v NTK v roce 2013. Foto: Jan Homola

David se pokusil oslovit veřejnost ochotnou investovat do jeho nápadu na webu Indiegogo.com a ačkoliv vybral více než šest tisíc dolarů, nepodařilo se mu dosáhnout na metu stanovenou na ambiciózních dvacet tisíc. V patřičných kruzích však přesto zaujal a projekt dotáhl k úspěšné realizaci – 3Dsimo je tak nyní nabízeno na webu 3Dfactories.com, který provozuje strážnická Aroja.

Zlomový okamžik pro další osud tohoto projektu nastal v červenci, kdy od Davida Paškeviče odkoupila třicetiprocentní podíl v jeho společnosti 3Dsimo investiční skupina Rockaway Capital, za níž stojí známý podporovatel start-upů Jakub Havrlant. Navýšením základního kapitálu Paškevičovy firmy o tři miliony korun byla tato víceméně oceněna na deset milionů korun a především David získal kapitál pro rozvoj svého podniku, kde momentálně usilovně pracuje na vývoji druhé generace 3D pera.

Podrobnosti o tom, co tento nadaný konstruktér chystá, přineseme již zanedlouho v listopadovém vydání časopisu Konstruktér.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA