STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Tiskárnu Ember od Autodesku si můžete postavit či rozšířit sami

Sdílejte tento článek na Twitteru
14. 5. 2015, napsal | Přidejte svůj názor

Když Autodesk před rokem přestavil projekt Spark s 3D tiskárnou na technologii DLP SLA, vzbudil (nejen) mezi inženýry nemalý rozruch. Konstrukce zařízení Ember, které si můžete zakoupit sestavené a funkční, je nově otevřena také široké komunitě vývojářů a nadšenců. Dokumentaci můžete volně prohlížet, stahovat i vylepšovat.

Kompletní 3D konstrukční data Emberu jsou zveřejněna pod volnou licencí Creative Commons (Attribution, Share Alike) – stejnou, jako třeba u populárního Arduina. Autodesk přímo vyzývá všechny zájemce, aby se nebáli zařízení vylepšovat a zkoušet nové postupy. S pomocí dokumentace si můžete celé zařízení sami vyrobit a postavit, je však pravděpodobné, že by vás nakonec mohlo vyjít na více než 5995 dolarů, za které se aktuálně prodává.

Tiskárnu Autodesk Ember si můžete koupit, nebo i postavit a vylepšit podle open-source dokumentace (zdroj: Autodesk)

Tiskárnu Autodesk Ember si můžete koupit – nebo i postavit a vylepšit podle open-source dokumentace (zdroj: Autodesk)

Autodesk opět dokazuje, že aditivní výrobu vnímá jako přirozenou součást digitálního prototypování výrobků. Jeho platforma Spark má být dokonce součástí přicházejících Windows 10.

Tiskárnu Autodesk Ember si můžete koupit, nebo i postavit a vylepšit podle open-source dokumentace (zdroj: Autodesk)

První řada tiskáren Ember s technologií DLP SLA přijde na necelých šest tisíc dolarů – plus daň, doprava a případné celní poplatky (zdroj: Autodesk)

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.