STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

StrojLab: další nově otevřená 3D tisková dílna v Brně nabízí zázemí studentům VUT

Sdílejte tento článek na Twitteru
5. 6. 2017, napsal | 2 komentáře

Nedávno jsme vás informovali o nové digitální laboratoři FabLab Brno, která v moravské metropoli slouží veřejnosti. Druhá laboratoř – StrojLab – nově funguje na Odboru reverzního inženýrství a aditivních technologií Ústavu konstruování FSI VUT v Brně a poskytuje zázemí studentům-inovátorům.

Mezinárodní projekt FabLabNet (Fabrication Laboratory Network) propojuje zájemce o 3D tisk a další digitální technologie. V dílnách, které jsou s touto myšlenkou dnes otevírány po celé Evropě, se mohou nadšení kutilové i studenti setkávat nad zajímavými projekty, sdílet zkušenosti, efektivně spolupracovat. Stejná platforma na univerzitní půdě také pomáhá propojení škol s komerční sférou.

V brněnském StrojLabu mohou studenti využít moderních 3D technologií ke svým projektům bezplatně (foto: NETME Centre)

Akademický StrojLab vnikl v Brně ve spolupráci NETME Centre a Ústavu konstruování Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně. Zájemcům má zpřístupňovat špičkové 3D technologie a prostor ke sdílení znalostí s podobně orientovanými inovátory. Každý student dostává na úvod školení k technologickému vybavení – od 3D tiskáren a ručních skenerů přes řezací plotry a vakuové formování až po elektro vybavení s populárními mikropočítači Arduino. Nejpokročilejší zájemci se mohou dostat také k šestiosému robotickému ramenu Kuka či pokročilé aditivní výrobě z kovu na tiskárně SLM 280 HL. Studentům VUT v Brně je dílna k dispozici zcela zdarma, od osmé ráno do osmé večer, dobré je však rezervovat si jednotlivé vybavení předem.

(Zdroje: VUT v Brně, StrojLab)

Komentáře k tomuto článku

  1. Zdenda napsal:

    Konečně studenti z VUT budou mít možnost si něco vyzkoušet na strojích, které se mohou nacházet ve firmě.

  2. Mirková napsal:

    Odkud je to vybavení? nemáte někdo nějakou stránku?

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.