15. 2. 2017 0

Nové FDM tiskárny Stratasys F123 míří do konstrukčních kanceláří za profesionální výrobou prototypů

Nové FDM tiskárny Stratasys F123 míří do konstrukčních kanceláří za profesionální výrobou prototypů

Rodina 3D tiskáren F170, F270 a F370, kterou v Česku a na Slovensku dodává tým MCAE Systems, má být konstruktérům s výhodou k ruce během celé výroby prototypů – od ověřování prvotního konceptu přes posouzení návrhu až po funkční testování. Hlavními taháky pro pracovní týmy návrhářů jsou přesnost a opakovatelnost výtisků či kancelářské provedení zařízení.

Stratasys je si vědom, že dostupnost, jednoduchost použití a možnost volby materiálů jsou jedny z hlavních priorit, má-li být technologie 3D tisku lépe a šířeji přijata v pracovních skupinách konstruktérů. Řada F123 chce právě tyto požadavky uživatelů řešit a přispět tak k rychlejšímu uplatnění 3D tisku při návrhu a vývoji produktů.

Řada Stratasys F123 je k dispozici ve formě tří modelů s velikostí tiskového prostoru od 254 × 254 × 254 mm (F170) až po 355 × 254 × 355 mm (F370) (foto: Stratasys)

Vnější design byl navržen za přispění přední firmy z oblasti průmyslového designu – DesignWorks ze skupiny společností BMW Group. Instalace a výměna materiálu by měly být dílem okamžiku (foto: Stratasys)

Většina operací se provádí pomocí dotykové obrazovky, avšak řadu Stratasys F123 lze ovládat i na dálku z libovolného počítače připojeného v síti ve sdíleném prostředí pracovní skupiny. Stav tisku lze sledovat z přenosných zařízení (foto: Stratasys)

3D tiskárny Stratasys řady F123 (tj. F170, F270 a F370) podporují až čtyři typy materiálů v 10 barvách, jsou tak vhodné pro širší škálu aplikací při výrobě prototypů a nástrojů. Například nový režim „tisk rychlého konceptu“ využívá materiálu PLA pro rychlou tvorbu koncepčního prototypu s nízkými náklady na jeden díl. Materiály ASA a ABS jsou ideální pro výrobu pevných, stabilních a opakovatelných dílů. Ještě pevnější a odolnější proti nárazu je materiál PC-ABS. Díky softwaru Stratasys Insight může být použit téměř jakýkoliv CAD soubor, zatímco aplikace Stratasys GrabCAD Print eliminuje čas strávený konverzí a přípravou souborů z CAD řešení do STL.

 

Zdroje: MCAE SystemsStratasys

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama
Komerční sdělení
Přidejte se k nám na Facebooku
Facebook Pagelike Widget