Jak aktivovat Autodesk Fusion360 pro studenty, kutily a start-upy zdarma? Dodržte následující postup

Sdílejte článek přátelům →

Autodesk Fusion360 je jedním z nejoblíbenějších 3D softwarů mezi uživateli 3D tiskáren. Také z toho důvodu, že jej za určitých podmínek můžete používat bezplatně. Cesta k této neplacené verzi však není jednoduchá.

Časy, kdy byl Fusion360 zdarma pro všechny, jsou už nenávratně pryč. Autodesk tento svůj cloudový CAD software před několika lety zpoplatnil, takže za něj zaplatíte skoro osm a půl tisíce korun ročně, ve verzi Ultimate dokonce víc než 42 tisíc.

O tom, že existuje ještě třetí – bezplatná – cesta, se přitom na webu firmy Autodesk přímo nijak nedozvíte. Na produktové stránce pro Fusion360 je nabízena pouze časově omezená 30denní trial verze na vyzkoušení. A právě z ní se můžete snadno dostat k bezplatnému používání tohoto softwaru na prakticky neomezenou dobu. Jak na to?

Když si stáhnete Autodesk Fusion360 Trial a software nainstalujete, vidíte po jeho spuštění v horní liště modrý ukazatel, který značí, kolik dnů vám zbývá do vypršení zkušebního období. Když do tohoto místa kliknete, objeví se nabídka k získání trvalé licence. V prvním kroku se vás pouze zeptá, pro jaké technické účely tento software chcete využívat.

K bezplatné verzi programu se dostanete přes lištu informující o zbývajících dnech zkušební verze.

V dalším kroku vás vybídne k zakoupení komerční licence. Pod výrazným oranžovým tlačítkem „Buy Now“ se však skrývá nenápadný modrý odkaz „See if you qualify“, který vás namísto do eshopu zavede k nabídce bezplatné alternativy.

Nenápadný modrý odkaz „See if you qualify“ vám umožní kvalifikovat se pro neplacenou verzi Autodesk Fusion360.

Té můžete použít, pokud hodláte Autodesk Fusion360 používat jako student, učitel, případně pokud jste začínající firma s obratem nižším než 100 tisíc dolarů ročně a nakonec, pokud jste kdokoliv pouze s tou podmínkou, že vám bude tato aplikace sloužit výhradně pro nekomerční projekty.

Kterákoliv z těchto tří voleb vám umožní aktivovat Autodesk Fusion360 pro neomezené používání zdarma.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA