Shání-li 3D tiskař kvalitního a bezplatného CAD modeláře pro tvorbu modelů za co nejméně peněz v začátcích, má na výběr hned několik variant – od matematického OpenSCADu až po další oblíbená řešení, na která jsme na našem portálu upozorňovali před rokem. Od té doby se nabídka rozrostla o další zajímavé možnosti, třeba o slovenský modelář Vectary.
Fusion 360 je zejména pro zájemce, kteří to s 3D modelováním myslí vážně a přistupují k němu z technického pohledu. Tvůrci upřednostňující volné virtuální sochání asi sáhnou jinam, třeba po populárním Blenderu.
Povrchovou síť 3D modelu v STL importovaného do prostředí Fusion 360 můžete přepočítat dle vybraných pravidel…
Fusion 360 pokrývá celý konstrukční postup – od prvotních návrhů a skic až po výrobu 3D tiskem či obráběním. Je jen na vás, jak hluboko se do něj dostanete a kolik funkcí využijete. Většina 3D tiskařů asi využije především modelování s přímým výstupem do formátu STL, možná i kontrolu pohybových sestav či simulace. Aplikaci si můžete po registraci stáhnout na webu Autodesku.
Modelování a výkresy ve Fusionu 360:
Modelování povrchových ploch:
Další díly věnující se úvodu do aplikací Fusion 360, A360 a Fusion Team, rozpadům sestav, vizualizacím, analýzám a simulacím, příp. také obrábění a generování NC kódu, najdete na stránce autorů z CAD Studia.
Tip: Vládnete-li angličtinou, praktické výukové lekce podle funkčních oblastí aplikace Fusion 360 připravili také autoři z Autodesku.