STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

MCAE Systems ukazují barevnou vícemateriálovou 3D tiskárnu Stratasys J750 na brněnském MSV

Expozice společnosti MCAE Systems na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně vloni přilákala desítky tisíc návštěvníků. V rámci MSV 2016 se firma přemístila do pavilonu Z, aby zde návštěvníkům ukázala zajímavé světové 3D technologie aplikované v české praxi.

Na stánku Z 65 bude v rámci České republiky vůbec poprvé k vidění jedna z nejvyspělejších současných barevných 3D tiskáren – Stratasys J750. Umožňuje vyrábět působivé produkty obsahující tisíce barevných odstínů a materiálových vlastností. Uplatní se mj. v produktovém designu při tvorbě realistických prototypů spotřebního zboží nebo vzorkových automobilových dílů.

Kombinace materiálů o různých fyzikálních vlastnostech umožňuje na 3D tiskárně Stratasys J750 tvorbu velmi atraktivních modelů (foto: Stratasys)

Kombinace materiálů o různých fyzikálních vlastnostech umožňuje na 3D tiskárně Stratasys J750 tvorbu velmi atraktivních modelů (foto: Stratasys)

MCAE Systems, tuzemský průkopník 3D tisku, připomene svoji dlouholetou historii v tomto oboru vystavením vůbec první 3D tiskárny, která se v Česku objevila na veřejnosti. Stratasys FDM 1650 se na brněnské výstaviště v režii MCAE Systems vrátí po dvaceti letech od tehdejší premiéry.

3D tiskárny Stratasys, MakerBot i Voxeljet, ale také optické 3D skenery GOM, konstrukční systém Tebis a množství dalších nástrojů tzv. digitální továrny našly uplatnění u mnoha působivých projektů. Na stánku v pavilonu Z bude letos k vidění například veterán Škoda 130 RS, jehož disky kol byly obnoveny díky funkční souhře výše zmíněných digitálních technologií – od skenování poškozených originálů přes tisk pískové formy a výrobu odlitku až po jeho obrobení a kontrolní digitalizaci.

Tisk prototypů s věrnými barvami může výrazně usnadnit rozhodování designérů spotřebního zboží (foto: Stratasys)

Tisk prototypů s věrnými barvami může výrazně usnadnit rozhodování designérů spotřebního zboží (foto: Stratasys)

Jak vypadá čtvrtá průmyslová revoluce v praxi podle MCAE Systems se mohou návštěvníci přesvědčit od 3. do 7. září na stánku číslo 65 v pavilonu Z v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.