Kde si nechat udělat 3D tisk na zakázku?

Sdílejte článek přátelům →

Web 3d-tiskni.cz nabízí jeden z nejlevnějších 3D tisků v ČR, cena se pohybuje již od 70 Kč za hodinu tisku. Například květináč na obrázku vyšel jen na 300 Kč.

3D tisk je moderní technologie, která usnadňuje práci mnoha lidem. Nejdříve se potřeba mít představu o tom, co chceme tisknout. Pak je potřeba získat tzv. 3D model, což je předloha v programu, podle které se nastavují parametry na 3D tiskárně a ta je pak schopna předmět vytvořit. 3D tisk zahrnuje mnoho metod, nejpoužívanější je technologie FDM (Fused Deposition Modeling), která pracuje na principu vrstvení 3D objektu, kdy se jednotlivé vrstvy předmětu tisknou na sebe. Pracuje se s tzv. plastovými filamenty, které se ochlazují, a tím i tvrdnou.

Tiskne se z mnoha materiálů, nejčastěji z různých plastových jako jsou ABS, NYLON, FLEXI, PET-G atd. Materiály mohou mít různé zbarvení a každý má jiné vlastnosti a hodí se k něčemu jinému.

Pokud nemáte tušení, jak vytvořit 3D model, nemějte obavy, stačí si na internetu najít různé knihovny s 3D modely a vybrat si ten, který vám nejvíce vyhovuje. Pokud si nevyberete, na webu 3d-tiskni.cz např. stačí jen technický nákres nebo popsat vaše představy a programátoři se o to postarají sami. Pokud si však troufáte na vytvoření takového 3D modelu, tvoří se nejčastěji v CAD softwaru, tento model je poté převeden do formátu OBJ, nebo STL. 3D model slouží k tomu, aby se naprogramovala tiskárna a byla schopna zvládnout vámi požadovaný předmět vytisknout, nastaví se dráha tiskové hlavy, instrukce pro pohyb tiskárny, pohyby motorů a trysek atd.

3D tisk na zakázku

Máte-li zájem něco vytisknout, na webu 3D-tiskni.cz stačí zadat poptávku, o vše další se postarají tiskoví specialisté. Nacenění 3D tisku obvykle obdržíte do 24 hodin a pokud máte hotový 3D model v programu, do pár dnů k vám dorazí objednávka. V případě, že sami vlastníte 3D tiskárnu, můžete si na tomto webu zakoupit vhodné filamenty jako je FLEXI, ABS, NYLON, PET-G, PLA a další.

Komerční prezentace webu 3D-tiskni.cz

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA