STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Intel končí s podporou „hobby“ elektroniky Arduino 101

Sdílejte tento článek na Twitteru
2. 8. 2017, napsal | 1 komentář

Přední světový výrobce počítačových čipů rezignuje v podpoře kutilské elektroniky, používané také ve stavebnicích jednoduchých 3D tiskáren. Do konce roku přestane dodávat základní desku Arduino 101, stejně jako produkty v řadách Galileo, Joule a Edison.

Deska Arduino 101 byla Intelem představena před dvěma roky na kutilském veletrhu Maker Faire v Římě. Bylo to v době vrcholícího nadšení globálních korporací z dění v komunitě domácích kutilů. Bohužel (pro korporace) se ukázalo, že kutilové zůstanou kutily a především, že je jich na světě omezené množství, takže se po relativně krátké době velké firmy vracejí zpátky do původních kolejí, kde platí, že internet věcí nebo aditivní výroba znamenají ziskový byznys pouze v profesionálním využití.

Základní desky Arduino jsou v hobby sféře velmi populární, neboť umožňují za levný peníz realizovat pestrou paletu nejrůznějších elektronických zařízení. Ze stejného důvodu našly své místo také na mnoha školách po celém světě. Najdeme je také v několika 3D tiskárnách – například v zařízení Materia 101, za kterou stojí italská firma Sharebot.

Materia 101 byla představena v roce 2014 jako „první oficiální Arduino 3D tiskárna“. Foto: Arduino

Otevřená platforma Arduino samozřejmě bude existovat i nadále, takže kutilové o moc nepřijdou, jen z nabídky hobby mikropočítačů zmizí logo Intel.

Komentáře k tomuto článku

  1. Jiří Jiruš napsal:

    Osobně mi přijde, že Intel především nebyl oproti AVR o tolik zajímavější aby se vyplatilo za něj utrácet, stál totiž několikanásobně víc.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.