Fillamentum opouští jeho zakladatel – Josef Doleček ke konci dubna odejde z firmy

Sdílejte článek přátelům →

Přední český výrobce strunových materiálů pro 3D tisk přichází o vizionáře ve svém čele.

„Nebylo to jednoduché rozhodování, zvláště po tolika letech a s vědomím toho, kolik energie jsem tomu věnoval na úkor rodiny. Ale dozrálo to ve mně. Trápil jsem se tím, že jsem firmu, kterou jsem s nadšením zakládal a hnal kupředu, nemohl směrovat tam, kde bych ji rád viděl. Moje prohra začala hned na startu, kdy jsem svou chybou ztratil šanci ji kontrolovat. Ne všichni, kdo se nazývají anděli, jimi opravdu jsou. K poslednímu dubnu končím v představenstvu Fillamentum, v dubnu mne čekají povinnosti, které bych rád splnil. Děkuju všem co mi na té cestě pomáhali. Věřím, že ti, co přijdou po mně, budou mít správný směr. Děkuju za tu jízdu, bylo to krásné,“ sdělil Josef Doleček na sociální síti LinkedIn, kde svůj odchod prozradil.

Společnost Fillamentum 28. března doplnila, že k tomuto rozhodnutí došlo „na základě svobodné vůle člena představenstva ze zdravotních, rodinných a osobních důvodů“.

Počátky značky Fillamentum sahají do roku 2011, kdy byla založena společnost Parzlich, v níž většinový podíl držel holding NWT manželů Davida a Martiny Vítkových. Josef Doleček do podniku přinesl jasnou vizi a mimořádné know-how v oblasti polymerních materiálů, díky kterému tento start-up rychle získal vynikající jméno zejména mezi uživateli osobních 3D tiskáren. Podle nezávislého průzkumu se Fillamentum dokonce propracovalo mezi 5 nejoblíbenějších značek filamentů na světě.

V roce 2018 firma vstoupila na pražskou burzu v rámci programu Start, kde se jí podařilo od akcionářů získat desítky milionů korun na další rozvoj. Získané prostředky chtěla využít také pro expanzi do USA, kde zvažovala nejen obchodní zastoupení, ale dokonce přímo výrobní provoz. Tyto plány však dosud nebyly realizovány.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA