3D tiskárny na pultech „běžných“ obchodů? Ano, od června to začne být realita

Sdílejte článek přátelům →

Ačkoliv se o 3D tisku píše už i v Blesku a jemu podobných, představa, že byste si pořídili 3D tiskárnu v hypermarketu, je zatím směšná. Tedy, dosud byla…

Pomyslné ledy totiž opravdu tají a od konce června se už se 3D tiskárnami v regálech obchodů opravdu setkáte. Jako první je nabídne ve svých prodejnách společnost Staples, která patří k nejsilnějším hráčům na trhu s kancelářským vybavením.

3D tiskárna Cube v nabídce obchodního domu Staples. Zdroj: Staples.com
3D tiskárna Cube v nabídce obchodního domu Staples. Zdroj: Staples.com

Staples bude nabízet osobní 3D tiskárny Cube od 3D Systems, protože je vyhodnotila jako nejzajímavější volbu ze současné nabídky pro své zákazníky. Cube je prodávána jako hotový funkční produkt (na rozdíl od mnoha jiných modelů si jej tedy nemusíte sestavit sami), má spotřebitelsky docela atraktivní design, připojíte ji k počítači s Windows i k „Macovi“ a data dokáže přijímat dokonce i přes Wi-Fi. V její stavební komoře můžete produkovat výrobky do maximálního rozměru 14 cm, a to hned v šestnácti různých barvách.

Mezi balíky s kancelářským papírem a kopírkami bude 3D tiskárna Cube v obchodech Staples takovou malou raritou. Na svém webu je firma nabízí již nyní, a to za 1300 dolarů včetně základního příslušenství.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA