STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

19 milionů dolarů pomůže Formlabs k produkci tiskárny Form 1

Sdílejte tento článek na Twitteru
6. 11. 2013, napsal | Přidejte svůj názor

Startup z technologických laboratoří univerzity MIT pokračuje v plánu revoluce na trhu s profesionálními SLA tiskárnami.

Po úspěšné crowdfundingové kampani na serveru Kickstarter, kde mladičká firma získala necelé 3 miliony dolarů, se podařilo Formlabs získat další velkou investici potřebnou k nastartování komerčního prodeje tiskáren Form 1.

V současnosti se tato stereolitografická 3D tiskárna dá oficiální cestou pouze předobjednat — firma totiž musí nejprve vyrobit a rozeslat více než 900 tiskáren zakoupených pomocí Kickstarteru.

Form 1 nabízí all in one řešení pro architekty a designéry. Zdroj: Formlabs

Form 1 nabízí „all-in-one“ řešení pro architekty a designéry. Zdroj: Formlabs

Formlabs se nechala slyšet, že získaných 19 milionů dolarů pomůže také ke kvalitnějšímu zákaznickému servisu, vylepšení ovládacího softwaru PreForm a rozšíření výrobních prostor do nové tovární haly.

Form 1 je v současnosti jedinou spotřebitelskou 3D tiskárnou, která nabízí stereolitografický tisk laserem do fotopolymerické pryskyřice. Ačkoliv stojí přes tři tisíce dolarů, adaptací pokročilejších technologií 3D tisku se i přes svou vyšší cenu snaží nalákat zájemce o konkurenční Makerbot a zároveň jednoduchou obsluhou atakovat segment profesionálních 3D tiskáren.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.