Windows 8.1 přinese přímou podporu 3D tiskáren – MakerBot už ji má

Sdílejte článek přátelům →

Nová verze operačního systému od Microsoftu, která bude jako aktualizace zdarma dostupná také majitelům Windows 8, může způsobit skutečnou revoluci 3D tisku.

Když si dnes koupíte nový mobilní telefon, digitální fotoaparát, nebo běžnou kancelářskou tiskárnu, postačí vám zapojit její USB kabel do počítače a po chvilce – obvykle automatické – instalace ovladačů můžete zařízení okamžitě používat.

V případě 3D tiskáren jste na tom ovšem stále podobně, jako před mnoha lety, kdy se pro každé přídavné zařízení musely ručně instalovat a nastavovat nejrůznější ovladače. Operační systém Windows 8.1, který bude na trh uveden ještě letos, to má radikálně změnit.

Bude totiž obsahovat vestavěné aplikační rozhraní pro vývojáře, podporující přímou komunikaci mezi systémem a softwarem 3D tiskárny. Zjednodušeně řečeno tento krok Microsoftu bude posléze znamenat možnost tisknout ve 3D přímo z operačního systému na stisk „jednoho tlačítka“.

Ve vývojových laboratořích Microsoftu připravují podporu mnoha typů 3D tiskáren. Zdroj: Technet.com
Ve vývojových laboratořích Microsoftu připravují podporu mnoha typů 3D tiskáren. Zdroj: Technet.com

Na vývojářské konferenci Build, uspořádané v červnu v San Francisku, Microsoft představil také první fungující řešení na novém API. Je jím ovladač pro 3D tiskárnu MakerBot Replicator 2, kterou Microsoft využívá pro oficiální demonstrace této technologie a dokonce tento model začal nabízet ve svém e-shopu Microsoftstore.com. Pro MakerBot je to opět pořádná posila v jeho tažení na pozici nejúspěšnější osobní 3D tiskárny na světovém trhu.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA