STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Vznikající Klastr aditivní výroby chce v Česku popularizovat a rozvíjet 3D tisk

Sdílejte tento článek na Twitteru
16. 11. 2015, napsal | Přidejte svůj názor

V České republice se konečně rodí otevřená organizace, která má propagovat využití aditivní výroby jako suverénní součásti zavedených výrobních postupů, pomoci s její popularizací mj. na školách technického zaměření a sdružovat všechny významné hráče světa 3D tisku u nás – od firem po jednotlivce.

Klastr aditivní výroby má připraveny stanovy i etický kodex, zájemci o členství se již mohou registrovat přímo na webových stránkách organizace. Mezi dlouhodobé plány zájmového spolku výrobních firem, dodavatelů, odběratelů a vědecko-výzkumných organizací patří například popularizace aditivní výroby v Česku s návazností na vzdělávání v rámci technicky zaměřených škol, vzájemné propojování a spolupráce členů na společných cílech, mapování dostupné infrastruktury aditivních technologií s návazností na služby a produkty, prosazování zájmů klastru na krajské i celostátní úrovni nebo odborné poradenství.

Sídlo Klastru aditivní výroby najdete v Podnikatelském inkubátoru Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Sídlo Klastru aditivní výroby najdete v Podnikatelském inkubátoru Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Je sympatické, že klastr chce aktivně podporovat inovační projekty, postupy a výrobky s přidanou hodnotou. Organizace podobného typu zpravidla mají snazší cestu, jak získat investice a dotace pro zajímavé projekty. Klastr může výrazně podpořit rozvoj 3D tisku u nás i díky spolupráci zastoupených členů všech velikostí, kteří v této oblasti působí a mnohé činnosti – od propagace možností 3D tisku po podporu vzdělávání – dosud uskutečňují samostatně a nekoordinovaně s ostatními. Snad o konkrétních aktivitách klastru brzy uslyšíme, zatím držíme palce.

Další informace: Klastr aditivní výroby

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.