Vyšla nová verze populárního open source programu Slic3r

Sdílejte článek přátelům →

Téměř po dvou letech od představení první verze připravil italský programátor Alessandro Ranellucci nové vydání Slic3ru s číselným označením 1.0.0RC1.

Slic3r je v současnosti jedním z nejpopulárnějších nástrojů pro generování G-kódu z 3D modelů ve formátu STL. Nová verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení a oprav. Kompletní seznam novinek najdete na oficiálních stránkách.

Pro pořádek ale uvedeme, že mezi hlavní lákadla nové verze patří trojrozměrný náhled tisknutého modelu, automatické opravy souborů s modely nebo možnosti různých nastavení tisku pro vícero modelů v jednom tisku. Program se mimo jiné dočkal i optimalizace kódu, takže poběží na počítačích s větší rychlostí a menšími nároky na paměť.

Slic3r nabízí široké možnosti nastavení parametrů tisku. Zdroj: Slic3r.org
Slic3r nabízí široké možnosti nastavení parametrů tisku. Zdroj: Slic3r.org

Ačkoliv nenabízí tak extrémně jednoduché ovládání jako například čerstvě vydaná utilita od Microsoftu, Slic3r naopak vyniká podrobnými možnostmi nastavení tisku. Pro ulehčení práce s programem je k dispozici i podrobný manuál. Software je distribuován zdarma pod open source licencí pro platformy Windows, OS X a Linux.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA