STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Trh se spotřebitelskými 3D tiskárnami v roce 2013 poroste o padesát procent

Sdílejte tento článek na Twitteru
5. 11. 2013, napsal | Přidejte svůj názor

Analytici agentury Gartner předpovídají trhu se spotřebitelskými tiskárnami růst v roce 2013 a 2014.

Ačkoliv je tisk ve 3D stále poměrně okrajovou záležitostí, zájem médií a spotřebitelů o 3D tiskárny nebyl nikdy větší. Alespoň to tvrdí americká agentura Gartner, která se zaměřuje na průzkumy trhu s elektronikou. Podle ní celkový počet spotřebitelských tiskáren prodaných v letošním roce překoná padesát tisíc prodaných kusů. A co víc, toto číslo se má v roce 2014 zdvojnásobit na necelých sto tisíc tiskáren prodávaných pod cenovou hranicí sto tisíc dolarů.

Agentura Gartner se zabývá zejména analýzami trhu s výpočetní technikou. Zdroj: Gartner

Agentura Gartner se zabývá zejména analýzami trhu s výpočetní technikou. Zdroj: Gartner

„Trh s 3D tiskárnami dosáhl bodu, kdy zájem spotřebitelů tlačí výrobce hardwaru a softwaru k tvorbě nástrojů lehčích na obsluhu a materiálů, které dokáží přinést spolehlivé výsledky vysoké kvality,“ řekl Pete Basiliere, vedoucí výzkumu v agentuře Gartner. „V následujících osmnácti měsících předpokládáme přesun spotřebitelů z oblasti aktivního zájmu k hledání důvodů a obhájení nákupu 3D tiskárny z důvodu nižších cen a větší možnosti uplatnění této technologie,“ doplnil Basiliere.

Analytici předpokládají pokles ceny spotřebitelských tiskáren z důvodu větší konkurence ze strany velkých hráčů jako je například HP. Dále také tvrdí, že přestože jsou cílovou skupinou 3D tiskáren zejména technoidi a kutilové, do roku 2016 by měly právě tyto dvě skupiny přispět k nalezení uplatnění, které přesvědčí i širší veřejnost.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.