Toužíte ve svém okolí oslňovat s Google Glass? Díky 3D tisku je můžete mít hned teď

Sdílejte článek přátelům →

Říká se, že Číňané velmi rádi napodobují a kopírují věci ne proto, aby z nich měli prospěch, nýbrž že tímto přístupem vyjadřují úctu původnímu autorovi.

Dávají tak údajně najevo, jak moc si kopírovaného zdroje váží – tak, že jsou ochotni věnovat svůj čas a prostředky na to, aby jej následovali. Že to původní autoři vidí pochopitelně jinak, to už je pohled nás, lidí zvenčí.

Dalším případem čínského kopírování populárních výrobků je napodobenina interaktivních brýlí Google Glass, kterou vytvořil jejich příznivec Sunny Gao. Je to jen model, nečekejte od těchto brýlí tedy to podstatné, proč se na ně tolik lidí „třese“ – neumí vůbec nic.

Sunny Gao vymodeloval napodobeninu Google Glass ve SketchUpu a poskytnul ji volně ke stažení. Foto: Sunshineg.quora.com
Sunny Gao vymodeloval napodobeninu Google Glass ve SketchUpu a poskytnul ji volně ke stažení. Foto: Sunshineg.quora.com

Jediné, co s nimi můžete, je napálit někoho, kdo závidí vyvoleným majitelům opravdových testovacích prototypů Google Glass – těch, co skutečně fungují.

Na rozdíl od nich si však tento plagiát můžete díky Gaovi stáhnout z internetu a vytisknout na 3D tiskárně. Autorská práva na patenty se začínají pomalu ale jistě dostávat do stejných kleští, jako audiovizuální díla…

Zdroj: Sunny’s Weblog

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA