STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Toshiba se pochlubila vlastním prototypem 3D tiskárny na kovy

Sdílejte tento článek na Twitteru
8. 12. 2015, napsal | Přidejte svůj názor

Oblast aditivní výroby začíná být natolik atraktivní, že si snad žádná z větších značek disponujících vlastním výzkumným centrem nechce nechat ujet vlak. Jsme tak svědky představení dalších a dalších zařízení různého zacílení – vzpomeňme třeba na Autodesk, HP, Canon, Ricoh nebo Trumpf. Do světa aditivní výroby z kovových materiálů vstupuje také Toshiba.


Japonská společnost se pochlubila ukázkou zařízení s technologií LMD (Laser Metal Deposition), která má být zhruba desetkrát rychlejší než současné 3D tiskárny využívajících selektivního spékání kovových prášků rozprostřených na podložce. Tiskárna od Toshiby nanáší práškový kov a v tandemu jej rovnou vytvrzuje laserem.

Toshiba chce využít nového přístupu a s metodou LMD zrychlit aditivní výrobu z kovů (zdroj: Toshiba)

Toshiba chce využít nového přístupu a s metodou LMD zrychlit aditivní výrobu z kovů (zdroj: Toshiba)

Klíčem k dosažení vysoké rychlosti tisku má být nový typ trysky postavený na poznatcích vývojářů ze simulací proudění. Tryska dokáže zmenšit oblast pro injektáž kovových částeček a přesný laser následně tuto oblast speče. Zařízení dokáže pracovat s různými materiály, včetně nerezové oceli nebo železa. I zde si však ještě musíme počkat na finální, komerční řešení.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.