Tisknout na 3D tiskárnách už můžete i z chytrého telefonu

Sdílejte článek přátelům →

S aplikací GCode Simulator & Printer pro chytré telefony s operačním systémem Android můžete vytisknout jakýkoliv model i bez připojení k počítači.

3D tiskárny zatím uměly tisknout pouze s pomocí počítače nebo z SD karty s uloženým modelem. Nyní dokáží obsloužit vaši tiskárnu už i chytré telefony. Aplikace GCode Simulator & Printer zpřístupní všechny funkce od pohybu jednotlivých os a nastavení teploty tisku až po načtení a tisk modelu. Využívá tak funkce USB On The Go, díky které můžete k telefonu připojit jakékoliv kompatibilní zařízení.

Aplikace nabízí i prohlížeč 3D modelů. Zdroj: http://www.dietzm.de/gcodesim/
Aplikace nabízí i prohlížeč 3D modelů. Zdroj: MDCode

Aplikace sice neoplývá propracovaným designem nebo uživatelskou přívětivostí, vývojář se ale zaměřil na funkcionalitu, a proto s její pomocí dokonale nahradíte PC s klientským softwarem, jako je například Print Run nebo Repetier Host. Po načtení souboru s G-kódem z vnitřní paměti telefonu vám kromě samotné možnosti tisknout vypočítá i různé detaily a informace, jako je čas nutný pro vytisknutí nebo množství plastu, který při tisku spotřebujete. Dokáže taky z vašeho chytrého zařízení udělat bezdrátový server, na který potom můžete s pomocí softwaru pro PC odesílat soubory k tisku přes síť Wi-Fi. Kompletní komunikaci s tiskárnou navíc uvidíte pro kontrolu v konzolovém módu.

Komunikaci aplikace s tiskárnou můžete kontrolovat i v konzolovém módu. Zdroj:  http://www.dietzm.de/gcodesim/
Komunikaci aplikace s tiskárnou můžete kontrolovat i v konzolovém módu. Zdroj: MDCode

V současnosti vývojář MDCode slibuje podporu tiskáren RepRap, zároveň ale tvrdí, že by aplikace měla teoreticky fungovat i s dalšími modely open source tiskáren. Aplikace je dostupná na Google Play Store ve dvou verzích, přičemž za možnost tisknout budete muset zaplatit padesát korun.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA