STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Stratasys J750 přináší nové možnosti 3D tisku barevně věrných prototypů

Sdílejte tento článek na Twitteru
4. 4. 2016, napsal | Přidejte svůj názor

Společnost Stratasys, která se v oblasti aditivní výroby pohybuje déle než čtvrtstoletí, potřebuje co nejdříve dosáhnout výrazných prodejní úspěchů. Nová profesionální tiskárna J750 by mohla být tahákem, který zaujme zákazníky zajímající se o skutečně plnobarevný tisk. Dokáže současně tisknout až ze šesti různých materiálů, které jsou míchány v přesných poměrech, aby vytvořily různou úpravu a tvrdost povrchu modelu, jeho průhlednost či věrnou barevnost ve více než 360 tisících odstínech.

Novinka Stratasys J750 s technologií PolyJet není žádným drobkem – s rozměry 1,4 × 1,2 × 1,1 metru a hmotností 430 kilogramů je doprovázena o něco menším úložištěm na materiály o hmotnosti dalších 152 kilogramů. Ten pojme kombinaci až šesti zásobníků současně. Z těchto materiálů (včetně vodou rozpustného pro dočasné podpory) lze kombinovat různě pevné, pružné, průsvitné i sytě zbarvené výtisky v jediném pracovním kroku. O hladkost povrchů se starají nové tiskové hlavy s rozlišením vrstev pouhých 14 mikrometrů.

Tisk prototypů s věrnými barvami může výrazně usnadnit rozhodování designérů spotřebního zboží (foto: Stratasys)

Tisk prototypů s věrnými barvami může výrazně usnadnit rozhodování designérů spotřebního zboží (foto: Stratasys)

Možnost kombinace různých materiálů je zajímavá nejen z pohledu zákazníků, kteří potřebují rychle zhotovit věrné prototypy spotřebních výrobků, ale také z provozního hlediska. Do stavební komory o objemu 490 × 390 × 200 milimetrů lze totiž umístit materiálově i barevně různorodé výtisky a vyrobit tak modely pro více zákazníků současně.

Kombinace materiálů o různých fyzikálních vlastnostech umožňuje tvorbu velmi atraktivních modelů (foto: Stratasys)

Kombinace materiálů o různých fyzikálních vlastnostech umožňuje tvorbu velmi atraktivních modelů (foto: Stratasys)

Zkušenosti prvních zákazníků shrnuje krátké video:

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.