STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Airbus tiskne díly pro letadla z odolné pryskyřice

Sdílejte tento článek na Twitteru
12. 5. 2015, napsal | Přidejte svůj názor

Více než tisícovku dílů z pryskyřice vytiskli v Airbusu na 3D tiskárnách společnosti Stratasys. Tyto součásti nahradily díly vyráběné tradičními technologiemi, čímž se podařilo snížit náklady a zkrátit dodací lhůty.

V Airbusu navázali spolupráci se společností Stratasys již v roce 2013. Zahájili tím plánované snižování nákladů na dodávané komponenty. Díly vznikají na 3D tiskárnách technologií FDM z pryskyřice s obchodním označení Ultem 9085. Tento materiál poskytuje vysoký poměr pevnosti k hmotnosti a z hlediska bezpečnosti je vhodný pro interiéry letadel.

Společnost Airbus používá 3D tisk pro výrobu dílů z pryskyřice. Foto: Airbus

Společnost Airbus používá 3D tisk pro výrobu dílů z pryskyřice. Foto: Airbus

Zmíněné výhody umožnily vyrábět silné a lehčí komponenty v podstatně kratším čase, s nižší výrobní cenou a menším množstvím spotřebovaného materiálu oproti stávajícím technologiím. Tištěné díly slouží v dopravních letadlech A350 XWB.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.