STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Soutěž: Vyhrajte 3D tiskárnu Kryal Cube za návrh originálního doplňku k nestárnoucímu Igráčkovi

Sdílejte tento článek na Twitteru
23. 2. 2016, napsal | Přidejte svůj názor

Možná byste to nehádali, ale českému Igráčkovi už je 40 let. Oblíbená hračka zažívá v posledních letech velkou renesanci a nabízí stále více variant a doplňků. A díky nové soutěži pro všechny tvořivé žáky, studenty, ale i dospělé návrháře může získat další.

Odměnou za nezajímavější návrhy realizovatelné pomocí 3D tisku bude řada cen, s vítězi se seznámíme na květnové výstavě a konferenci 3Dexpo 2016. Soutěž ve spolupráci týmů Efko-Karton (výrobce Igráčka) a 3D Aréna (pořadatel 3Dexpa) je členěna nejen podle věkových skupin, ale také zaměřením na:

  • Zvířátka: Vzhled psa či koně by měl odpovídat Igráčkovi. Má jít o jednoduchou, sympatickou figurku zapadající do Igráčkova světa.
  • Příslušenství: Igráčkovy doplňky by měly respektovat rozměry postavičky, aby jí dobře pasovaly. Může jít třeba o nářadí do ruky, čepici apod.
Igráčkův svět dnes obsahuje řadu rekvizit a příslušenství, včetně nákladních automobilů. Díky soutěži mu ale šikovní fanoušci mohou navrhnout originální doplňky podle vlastního gusta (foto: Igracek.cz)

Igráčkův svět dnes obsahuje řadu rekvizit a příslušenství, včetně nákladních automobilů. Díky soutěži mu ale šikovní fanoušci mohou navrhnout originální doplňky podle vlastního gusta (foto: Igracek.cz)

Soutěže se do 19. dubna můžete zúčastnit jak s hotovým modelem pro 3D tisk, tak se skicou či fyzickým modelem ze sádry, moduritu, vosku apod. Podrobné informace k podmínkám nadete na Igráčkově webu (PDF).

Atraktivní první cenou je česká 3D tiskárna Kryal Cube (foto: 3D Aréna)

Atraktivní první cenou je česká 3D tiskárna Kryal Cube (foto: 3D Aréna)

A o co se soutěží? Kromě řady stolních her a sad s Igráčkem čtenáře našeho portálu asi nejvíc zaujme první cena – 3D tiskárna Kryal Cube v hodnotě 30 tisíc korun. Jde o první českou komerčně nabízenou 3D tiskárnu vycházející z kinematického modelu CoreXY. Na svědomí ji má tým konstruktérů okolo Petra Bláhy. Tiskárnu poznáte podle otevřené rámové konstrukce s možností zakrytování, umožňuje také osazení druhého extruderu. Dodávána je jako stavebnice bez nutnosti pájení (cena je zde nižší – 23 tisíc korun), nebo již sestavená a zkalibrovaná. Mechanická konstrukce, hot end, motory i plastové díly přitom pocházejí z EU, často přímo z Česka. Kryal Cube si bude možné opět prohlédnout v akci (a v rámci workshopu i sestavit) na 3. ročníku výstavy 3Dexpo v pražských Letňanech.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.