STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Součástí nových Windows 10 je i platforma Autodesk Spark pro 3D tisk

Sdílejte tento článek na Twitteru
6. 8. 2015, napsal | Přidejte svůj názor

Uživatelé nového operačního systému od Microsoftu mají díky Sparku spolehlivě tisknout přímo z běžných aplikací pro Windows 10 – nezávisle na zvoleném materiálu či tiskárně. Autodesk navíc bezplatně zpřístupní programovatelné rozhraní Spark API všem členům vývojářské komunity Microsoftu. Ti budou moci přidávat výstup na 3D tiskárnu do svých aplikací, aniž by se museli trápit s technickými detaily.

Zanedlouho bychom se měli setkat s různorodými aplikacemi, například pro jednoduchou přípravu modelů určených k tisku na stolních 3D tiskárnách či pro úpravu předem navržených výrobků zákazníky na míru, které platformy Spark využijí pro přímou komunikaci s 3D tiskárnou. A to aniž by se uživatel musel trápit s exportem modelu a jeho přípravou na tisk v další aplikaci. Autodesk také publikuje zdrojový kód Sparku, aby jej mohla komunita dále vylepšovat.

Spolupráce obou softwarových gigantů – Autodesku a Microsoftu – ale překračuje hranice platforem Windows 10 a Spark. Svědčí o tom také účast vývojářů obou společnosti na přípravě 3MF, nového formátu trojrozměrných dat pro 3D tisk.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.