SolidWorks pro kutily za pár korun je k dispozici už i v Česku

solidworks-for-makers
Software SolidWorks zde určitě není potřeba představovat. Nejpoužívanější strojírenský CAD systém pro konstruování na světě nicméně mnohé potěší aktuální novinkou – velmi levnou licencí pro osobní použití.

Sdílejte článek přátelům →

Když chcete používat SolidWorks komerčně, musíte si stále připravit řádově statisíce korun. Konkurence však už před mnoha lety přišla na to, že je zde hlad po profesionálních aplikacích i mezi lidmi, kteří si je finančně nemohou dovolit a že se vyplatí tuto část trhu podpořit, protože to nakonec pomáhá i tomu velkému byznysu směřovanému do firem.

Právě proto je dnes mezi uživateli 3D tiskáren tak populární software Fusion 360 od Autodesku, který byl pro kutily kdysi zpřístupněn zcela zdarma. Získal si nadšenou a velkou skupinu fanoušků a uživatelů, ovšem následně Autodesk trochu utáhnul šrouby, bezplatnou verzi výrazně funkčně osekal a nyní již za plnohodnotný Fusion 360 zaplatíte zhruba 14 tisíc korun s DPH.

To je velká šance pro SolidWorks, který je zvlášť na českém trhu velmi dobře zaveden díky jeho široké podpoře na středních průmyslovkách i rozšíření ve firmách. V případě tohoto softwaru však dosud neexistovala vůbec žádná možnost bezplatné či velmi levné licence pro osobní použití. A to se nyní mění.

Právě nyní se totiž do Česka oficiálně dostává vloni představená licence SOLIDWORKS for Makers a jeho cena je pouhých 99 eur na celý rok. V přepočtu k aktuálnímu kurzu a přičtení DPH by tak měla cena činit něco kolem tří tisíc za rok, přičemž získáváte nejen plně vybavený SolidWorks, ale navíc přístup do cloudové platformy 3DEXPERIENCE a na jí ještě speciální profesionální aplikace 3D Creator a 3D Sculptor, určené pro parametrické modelování a „digitální sochařství“ přes webový prohlížeč.

Platforma 3DEXPERIENCE všechny aplikace propojuje (je do ní napojen i samotný SolidWorks) a uživateli zajišťuje přístup k online komunitě ostatních uživatelů na celém světě, takže počítat můžete se spoustou návodů, s diskusními fóry nebo s online tržišti pro nabídku a poptávku souvisejících služeb.

Že to vypadá až příliš dobře? Taky si myslíme. SolidWorks se tímto stává dostupným prakticky pro každého. Jediná podmínka, kterou musíte splňovat, pokud jej chcete získat takto levně, je to, abyste prostřednictvím této licence nedosahovali příjmů přesahujících 2000 eur za rok (tj. do padesáti tisíc korun).

Víc informací je k dispozici na oficiálním českém webu k SOLIDWORKS for Makers.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA