Shapeways zpřístupňuje 3D tisk pro každého… má na to dalších 30 milionů dolarů

Sdílejte článek přátelům →

Začínali v roce 2007 jako firma zaměřená na výrobu s využitím 3D tiskáren. Ze své činnosti postupem času udělali jednu z nejúspěšnějších služeb 3D tisku na světě.

Díky webu Shapeways.com může být výrobcem prakticky kdokoliv, kdo je schopen připravit na počítači 3D model budoucího výrobku. Stačí mít nápad, převést jej do virtuální reality a o tu fyzickou se postará už právě Shapeways – zvolíte jen, jaký materiál má být ke stavbě použit a váš výtvor je na světě. Jestliže ho nechcete mít jen pro vlastní potřebu, ale rádi byste svojí tvůrčí činností něco vydělali, i zde Shapeways pomůže – vaše produkty nabídne v e-shopu, kde této možnosti využívá už víc než deset tisíc lidí.

Milion zhotovených výrobků, 60 tisíc modelů nahraných každý měsíc a deset tisíc e-shopů, které svým provozovatelům vydělaly přes půl milionu dolarů... to jsou parametry současného Shapeways.com.
Milion zhotovených výrobků, 60 tisíc modelů nahraných každý měsíc a deset tisíc e-shopů, které svým provozovatelům vydělaly přes půl milionu dolarů… to jsou parametry současného Shapeways.com.

Shapeways ohromně nahrává pokles všech nákladových položek, jež jsou se 3D tiskem spojeny. Může tak nabízet své služby stále levněji a činit je dostupnými pro rostoucí okruh uživatelů. Firma zmiňuje, že zatímco v roce 2008 jste si u ní mohli nechat zhotovit individuální obal na iPhone za 70 dolarů, dnes totéž vychází na 20 dolarů a cena stále klesá. Zároveň se rozšiřuje množství dostupných materiálů – problémem už není ani tvorba stříbrných šperků nebo nádobí ze zdravotně nezávadného porcelánu.

Jako taková je Shapeways lákavým soustem pro investory, kteří se rádi vezou na vlnách technologických trendů. Právě oni nedávno do této firmy nalili dalších třicet milionů dolarů, protože věří, že ve 3D tisku je budoucnost a prosperita. Shapeways proto zahájila nábor dalších zaměstnanců a slibuje ještě jednodušší a dostupnější 3D tisk, než dříve. Máme se na co těšit.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA