STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Se 3D pery 3Doodler a SwissPen můžete ve vzduchu „kreslit“ fyzické objekty

Sdílejte tento článek na Twitteru
17. 9. 2013, napsal | 1 komentář

Na jaře letošního roku způsobila firma WobbleWorks malou revoluci, když přišla s nápadem změnit klasické pero v miniaturní 3D tiskárnu.

Pro uskutečnění takzvaného 3Doodleru vybrali jeho autoři na populárním crowdfundingovém webu Kickstarter přes dva miliony dolarů. Zdá se, že jejich vynález nezaujal jenom spotřebitele, ale i konkurenci v podobě SwissPen.

SwissPen a jeho produkty. Zdroj: Swiss 3D Print

SwissPen a jeho produkty. Zdroj: Swiss 3D Print

Obě 3D pera přitom fungují na stejném principu, jako tavné pistole. Náboje v podobě drátů z ABS nebo ekologického PLA o průměru 3 a 1,75 milimetru se v hrotu peru roztaví na potřebnou teplotu a zbytek práce už zůstává na vás.

Na rozdíl od 3D tiskáren totiž k „psaní“ nepotřebujete žádný software, vystačíte si pouze s vaší představivostí a 230V zásuvkou. 3D pera tak dokonale poslouží ke ztvárnění uměleckých děl nebo k trojrozměrným náčrtkům. Oproti 3D tiskárnám navíc můžete vytvářet výrobky prakticky neomezených rozměrů.

Výsledky čmárání do vzduchu s perem 3Doodler. Zdroj: 3Doodler

Výsledky čmárání do vzduchu s perem 3Doodler. Zdroj: 3Doodler

Přesnost 3D per je sice v porovnání s 3D tiskárnami podstatně horší, dokáží ale zaujmout jiným důležitým parametrem – cenou. Firmy si za své kapesní tiskárny totiž účtují zlomek ceny plnohodnotné tiskárny. Za každé z těchto per totiž zaplatíte pouze kolem dvou tisíc korun.

Komentáře k tomuto článku

  1. Paskedav napsal:

    Dobrý den před 6dny jsem zveřejnil svůj projekt 3D pera s LCD displejem a nastavením všech hodnot. Pokud budete chtít podrobnosti neváhejte mě kontaktovat.

    http://www.indiegogo.com/projects/3dsimo-the-amazing-3d-pen/x/3721646

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.