STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

S novými materiály můžete tisknout za vůně kávy či piva

Sdílejte tento článek na Twitteru
5. 11. 2015, napsal | Přidejte svůj názor

Mnozí uživatelé s příchodem materiálů využívajících dřevěného plniva kvitovali s povděkem, že místo obvyklého zápachu taveného plastu cítí vůni čerstvě páleného dřeva. Dnes už mohou tisknout také s odérem kávy či praženého zrna – se strunami, které přímo využívají odpadních produktů z výroby oblíbených nápojů.

Americký výrobce tiskových materiálů 3Dom USA nabízí vskutku netradiční tiskové materiály. Nejprve představil materiál Wound Up pro milovníky kávy. Charakteristický hnědý povrch s vyšší zrnitostí plnivo nezapře, lze jej tisknout s obdobnými parametry jako běžné PLA.

Tisková struna Wound Up potěší zejména milovníky kávy (foto: 3Dom)

Tisková struna Wound Up potěší zejména milovníky kávy (foto: 3Dom USA)

Snad ještě zajímavější je materiál Buzzed s typicky zlatavou barvou obilného sladu, opět tisknutelný jako PLA při teplotách 180–210 °C. Oba materiály jsou dodávány v kilogramových baleních, průměrech 1,75 a 2,85 mm a na biologicky odbouratelných cívkách Eco-Spool.

Imitace pivní sklenice vytištěná z materiálu Buzzed bude ideálním dárkem pro pravověrné pivaře (foto: 3Dom)

Imitace pivní sklenice vytištěná z materiálu Buzzed bude ideálním dárkem pro pravověrné pivaře (foto: 3Dom USA)

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.