STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Ricoh následuje HP a hodlá představit vlastní technologii průmyslového 3D tisku

Sdílejte tento článek na Twitteru
22. 9. 2014, napsal | Přidejte svůj názor

Velcí výrobci klasických tiskáren jeden po druhém oznamují příklon k zařízením pro aditivní výrobu. Už zanedlouho se dozvíme, co se kutí v laboratořích Hewlett-Packard. Tu však v „převratném technologickém oznámení“ nyní tak trochu předběhl japonský Ricoh.

V Ricohu se kutí něco zajímavého... Zdroj: Ricoh.com

V Ricohu se kutí něco zajímavého… Zdroj: Ricoh.com

Zatímco o připravované technologii HP se zde prozatím rozepsat nemohu (ač kuloární informace, kterými naše redakce disponuje, jsou opravdu velmi zajímavé), Ricoh vyrukoval počátkem září se zprávou, v níž vyjadřuje svoje vážné odhodlání prosadit se v komerčním byznysu aditivní výroby se zaměřením na profesionální strojírenství.

Ricoh bude pod značkou Rapid Fab prodávat 3D tiskárny a zároveň poskytovat služby 3D tisku a doprovodných technologií, například pro výrobu forem, zpočátku pouze v Japonsku, ovšem do budoucna s plánem globálního rozletu. Firma uvádí, že s využíváním 3D tisku má interně více než dvacetileté zkušenosti, které nasbírala při prototypování svých vlastních produktů.

Veskrze zajímavá je zmínka o tom, že „Ricoh má své vlastní technologie související s inkoustovým tiskem, materiály a prášky“ v souvislosti s tím, že „prodává tiskové hlavy používající laminační piezoelektrickou technologii… pro tisk na papír a další rozličná média“. To by mohlo naznačovat, že tento výrobce přizpůsobí technologii inkoustového 2D tisku pro potřeby tisku prostorového – a můžeme se hádat o tom, zda nejmenovaná konkurence nechystá také něco velmi podobného.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.