Ricoh následuje HP a hodlá představit vlastní technologii průmyslového 3D tisku

Sdílejte článek přátelům →

Velcí výrobci klasických tiskáren jeden po druhém oznamují příklon k zařízením pro aditivní výrobu. Už zanedlouho se dozvíme, co se kutí v laboratořích Hewlett-Packard. Tu však v „převratném technologickém oznámení“ nyní tak trochu předběhl japonský Ricoh.

V Ricohu se kutí něco zajímavého... Zdroj: Ricoh.com
V Ricohu se kutí něco zajímavého… Zdroj: Ricoh.com

Zatímco o připravované technologii HP se zde prozatím rozepsat nemohu (ač kuloární informace, kterými naše redakce disponuje, jsou opravdu velmi zajímavé), Ricoh vyrukoval počátkem září se zprávou, v níž vyjadřuje svoje vážné odhodlání prosadit se v komerčním byznysu aditivní výroby se zaměřením na profesionální strojírenství.

Ricoh bude pod značkou Rapid Fab prodávat 3D tiskárny a zároveň poskytovat služby 3D tisku a doprovodných technologií, například pro výrobu forem, zpočátku pouze v Japonsku, ovšem do budoucna s plánem globálního rozletu. Firma uvádí, že s využíváním 3D tisku má interně více než dvacetileté zkušenosti, které nasbírala při prototypování svých vlastních produktů.

Veskrze zajímavá je zmínka o tom, že „Ricoh má své vlastní technologie související s inkoustovým tiskem, materiály a prášky“ v souvislosti s tím, že „prodává tiskové hlavy používající laminační piezoelektrickou technologii… pro tisk na papír a další rozličná média“. To by mohlo naznačovat, že tento výrobce přizpůsobí technologii inkoustového 2D tisku pro potřeby tisku prostorového – a můžeme se hádat o tom, zda nejmenovaná konkurence nechystá také něco velmi podobného.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA