STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Prusa Research chce vyrábět až pět tisíc 3D tiskáren měsíčně, představí také nový typ

Sdílejte tento článek na Twitteru
11. 3. 2016, napsal | Přidejte svůj názor

Známý konstruktér reprapových tiskáren Josef Průša odkryl v delším rozhovoru pro Lupa.cz nemalé plány, se kterými chce „rozčeřit vody konkurentů“. Už nyní výroba a technická podpora modelu Prusa i3, zřejmě nejrozšířenější varianty 3D tiskárny na světě, zaměstnává v Praze zhruba tři desítky lidí. Loňský obrat Prusa Research se měl pohybovat okolo 25 milionů korun.

Josef Průša, který si nedávno za partnera přizval jmenovce Ondřeje Průšu (nejde o rodinu), v rozhovoru přiznává, že se soustředí na vývoj a výrobu vlastních stolních tiskáren, zakázkový tisk nedělají ve firmě vůbec – zejména kvůli nutné přípravě modelů, kterou zákazníci ani nechtějí platit. O stavebnice i hotové tiskárny s celosvětově známou značkou Prusa je však zjevně zájem, v Praze jich vyrobí okolo 500 měsíčně, přičemž putují do celého světa. Na rozdíl od nespočtu klonů si autor zakládá na kvalitě originálních dílů i detailní technické podpoře.

Tiskárny Prusa i3 putují z Prahy do celého světa (foto: Prusa Research)

Tiskárny Prusa i3 putují z Prahy do celého světa (foto: Prusa Research)

Jak vypadá tisková farma v Prusa Research, kde 37 reprapových tiskáren klonuje sebe sama:

Prusa Research chce během cca roku zvýšit produkci tiskáren až na desetinásobek, což by ve stávajících prostorách jen těžko zvládli. Blíží se tak stěhování. Kromě stavebnice a hotové tiskárny Prusa i3 má přibýt i dražší, „krabicový“ model s pokročilejšími technologiemi, se kterým by tvůrci chtěli posunout možnosti stolního 3D tisku opět o kousek dál.

Celý rozhovor najdete na Lupa.cz.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.