Podívejte se do továrny na tištěné 3D modely Shapeways

Sdílejte článek přátelům →

Zpravodajský server The Verge se vydal s kamerou do nedávno otevřených prostor společnosti Shapeways.

Když roce 2007 Peter Weijmarshausen zakládal firmu Shapeways v podnikatelském inkubátoru dánského giganta Philips, málokoho patrně napadlo, že jen o pár let později se bude o jeho společnosti mluvit jako o firmě, která zahájila malou revoluci v moderních výrobních procesech. Důvod, proč je Shapeways tak populární, spočívá v koncovém zakázkovém prodeji 3D modelů do celého světa.

Shapeways všechny překvapil, když v červnu loňského roku oslavil jubilejní miliontý prodaný výtisk a jen o pár měsíců později otevřel novou továrnu s padesáti SLS tiskárnami v newyorské čtvrti Queens. A právě tam zavítal zakladatel komunitního portálu Reddit Alexis Ohanian společně s kameramany serveru The Verge v rámci dokumentární série Small Empires.

Pořad diváky zavede do všech fází tiskového procesu, ukáže jak přesně probíhá 3D tisk na stereolitografických tiskárnách a ukáže rozhovor jak se samotným CEO, tak i s vlastníkem obchodu s manžetovými knoflíčky, jehož modely si zájemci tisknou právě přes službu Shapeways.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA