Objednali jste si Prusa MINI a chcete vědět, zda ji dostanete do Vánoc?

Sdílejte článek přátelům →

Malá velká novinka od české firmy Prusa Research vyvolala při svém představení letos v říjnu značný ohlas a ti, kdo si ji už stihli objednat, nyní netrpělivě očekávají její doručení.

Zatímco trh několik let očekává, až Průšův tým představí větší 3D tiskárnu než je i3 a zasáhne tak více do poloprofesionální nebo dokonce profesionální sféry, letos představená novinka překvapivě jde opačným směrem.

Prusa MINI, jak již její název napovídá, je maličká stolní 3D tiskárna typu FFF s tiskovým objemem 18×18×18 cm a originální 32bitovou architekturou. To nejpodstatnější je zde cena, která činí pouze 9990 Kč včetně daně z přidané hodnoty. Je tedy zřejmé, že se touto tiskárnou její výrobce snaží oslovit zákazníky, pro které je jeho MK3S příliš drahá a raději proto volí některou z výrazně levnějších čínských stavebnic. Zvlášť pro americké zákazníky pak jde při jejich kupní síle a cenovce 349 USD o velmi dostupnou hračku s renomovaným logem na krytu.

Jak už to u Průšových novinek bývá, firma nabrala hned zkraje velké množství objednávek, které bude teprve postupně uspokojovat tak, jak bude nabíhat jejich výroba. Určitý stres zde nyní způsobují nadcházející Vánoce, protože mnozí zájemci si tiskárnu objednali jako dárek pro sebe či pro někoho z blízkých.

Aktuální situace je taková, že první kusy Prusa MINI by měly být rozesílány od 9. prosince, přičemž pod stromečkem by se měli tiskárny dočkat všichni, kdo si ji objednali během prvních 24 hodin od jejího ohlášení (v tomto časovém úseku se mělo údajně sejít až 1200 předobjednávek). Původně plánované zahájení distribuce v listopadu nedopadlo kvůli problémům s firmwarem, který ještě potřeboval doladit.

Pokud si Prusa MINI objednáte nyní, dočkáte se svojí 3D tiskárny nejdříve v březnu příštího roku.

Foto: Prusa Research

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA