Nový formát dat pro 3D tisk láká • 3MF podporují i 3D Systems, Materialise, Siemens PLM Software a Stratasys

Sdílejte článek přátelům →

Jde-li o projekt, který může posunout některý z technologických oborů o krok dál, bývá zvykem, že se i největší konkurenti na trhu spojí a spolupracují na standardizaci. Nehledě na konkurenční výhody, které jim může nová technologie přinést vůči ostatním. V případě aditivní výroby se stal spojujícím prvkem 3MF – nový datový formát pro 3D tisk, který má překročit stále viditelnější omezení těch stávajících.

Když Microsoft na začátku letošního května na celosvětové konferenci Build oznámil vznik nového datového formátu 3MF pro aditivní výrobu, zpráva okamžitě zaujala napříč celým oborem. I proto, že k zakládajícím členům patřily – kromě samotného Microsoftu – také společnosti jako Autodesk, Dassault Systèmes, Hewlett-Packard, Netfabb, Shapeways či SLM Solutions. Nová čtveřice velkých hráčů, která se k podpoře 3MF přihlásila, dále prohlubuje význam celého projektu a očekávání spojená s využitím formátu 3MF v chystaných profesionálních 3D tiskárnách a službách.

Přehled společností sdružených v organizaci 3MF Consortium budí respekt (zdroj: 3mf.io)
Přehled společností sdružených v organizaci 3MF Consortium budí respekt (zdroj: 3mf.io)

Cílem organizace 3MF Consortium je definovat takový formát pro 3D tisk, který aplikacím pro navrhování umožní odesílat přesné a úplné informace o 3D modelech do nejrůznějších 3D tiskáren, služeb a aplikací, bez ohledu na platformu. Stávajícími členy seskupení jsou 3D Systems, Autodesk, Dassault Systèmes, FIT/netfabb, HP, Materialise, Microsoft, Shapeways, Siemens PLM Software, SLM Solutions Group a Stratasys

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA