Novinky pro český trh: Dvoumateriálová BCN3D Sigma a produkční Omni3D Factory 2.0

Sdílejte článek přátelům →

S blížící se výstavou a konferencí 3Dexpo 2017 začínají čeští distributoři a dodavatelé představovat velmi zajímavé novinky pro náš trh. Tým ABC3D oznámil hned dvě – a na živou premiéru se mohou zájemci těšit právě na výstavišti v pražských Letňanech od 9. do 12. května.

Nejnovější verze stolní 3D tiskárny BCN3D Sigma nabízí hned dvojici částečně nezávislých tiskových hlav a pyšní se velmi pozitivním ohlasem mezi uživateli. V aktuálním žebříčku hodnocení uživatelů celosvětové sítě 3D Hubs je dokonce na 2. místě. Komunita provozovatelů tiskových služeb 3D Hubs ji pak už na podzim doporučila také jako spolehlivého tahouna v průvodci nejlepšími zařízeními pro rok 2017.

Nad tiskovou podložkou se obě tiskové hlavy pohybují nezávisle (v jedné z os) a mohou si tak odjet zaparkovat ke stranám (obr.: BCN3D)

Dvě tiskové hlavy si poradí s dvoumateriálovým tiskem, včetně rozpustných podpor, neaktivní hlava si odjíždí zaparkovat mimo tiskový prostor objemu 297 × 210 × 210 milimetrů nad vlastní odpadní nádržku se stěrkou. Uživatele potěší mj. barevný dotykový displej, automatické vyrovnání vyhřívané podložky nebo třeba širší nabídka volitelných průměrů trysek (0,3 až 1,0 milimetru). ABC3D se u tohoto modelu ujímá distribuce pro český i slovenský trh. Cena (včetně standardní dvouleté záruky) je stanovena na 59 990 korun (resp. 2 245 eur) bez DPH.

 

Z trochu jiného soudku je produkční systém Factory 2.0 polského výrobce Omni3D. Velká stavební komora objemu 500 × 500 × 500 milimetrů a řada dalších pokročilých funkncí míří na profesionální konstruktéry a návrháře s potřebou tisknout z průmyslových materiálů. Patentované kapalinové chlazení drah strun a tiskové hlavy přispívá ke kvalitě a přesnosti i u větších výtisků. Zaujme také celokovové vedení všech pohyblivých mechanismů, které je při takto velkém tiskovém objemu mnohem přesnější než pryžové řemeny.

Do tiskového objemu zařízení Factory 2.0 vepsaného krychli s půlmetrovými hranami už se vleze nejeden opravdu velký model (foto: Omi3D)

Druhá generace této 3D tiskárny při kalibraci podložky nepočítá korekci, ale rovnou nastavuje tiskovou desku do vodorovné polohy pomocí tří na sobě nezávislých vertikálních uložení. Tiskárna je otevřená pro různé aplikace pro přípravu 3D tisku i tiskové struny odlišných výrobců. Standardní kombinací je pak Simplify3D s profily materiálů předem připravených výrobcem. K dispozici je materiál teplotně odolnější, UV odolný, antistatický a další, pro podpory je využíván HIPS-20.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA