STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Nová stereolitografická tiskárna Form 2 zvětšuje stavební objem o více než 40 %

Sdílejte tento článek na Twitteru
23. 9. 2015, napsal | Přidejte svůj názor

Model Form 1 (resp. 1+) od společnosti Formlabs byl tradičně jednou z nejlépe hodnocených stolních tiskáren využívajících technologie SLA. Svou pouť zahájil velmi úspěšnou kampaní na Kickstarteru v roce 2012 a pomyslně ji končí předáním štafetového kolíku svému šikovnějšímu následovníkovi. Vývojáři vyslyšeli požadavky zákazníků a původní stavební objem 125 × 125 × 165 milimetrů navýšili na praktičtějších 145 × 145 × 175 milimetrů.


Form 2 nenabídne jen možnost 3D tisku větších modelů z vytvrzované pryskyřice, ale také pohodlnější dotykové ovládání či bezdrátové připojení přes WiFi (navíc k síťovému a USB rozhraní). Zjednodušení pro uživatele mají přinést také integrované nádržky s fotocitlivým polymerem a průběžným doplňováním materiálu během tisku. Výrobce ponechal uživatelům i možnost experimentovat s materiály dalších výrobců.

Form 2 nabízí oproti modelu Form 1+ vylepšení takřka v každém ohledu (zdroj: Formlabs)

Form 2 nabízí oproti modelu Form 1+ vylepšení takřka v každém ohledu (zdroj: Formlabs)

Ač je nový model designově podobný předchůdci, narostly jeho vnější rozměry (o 5–7 centimetrů v každém směru), hmotnost (z 8 na 13 kilogramů) i výkon laseru (z 120 mW na 250 mW).

Zajímavá může být zaváděcí cena nového modelu, která se zastavila na 3299 eurech, včetně 1 litru čiré pryskyřice do začátků. Náplně v sedmi variantách stojí od 135 eur podle barvy a fyzikálních vlastností. Výrobce slibuje dostupnost modelu Form 2 během listopadu. Zajímá-li vás podrobné srovnání technických parametrů obou modelů (Form 1+ a Form 2), najdete jej na stránkách výrobce.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.