STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Nejsledovanější ročenka 3D tisku od Wohlerse odhaluje rekordní růst trhu

Sdílejte tento článek na Twitteru
9. 5. 2014, napsal | Přidejte svůj názor

Organizace Wohlers Associates vydala již 19. aktualizaci ročenky Wohlers Report, mapující vývoj trhu se zařízeními pro aditivní výrobu, která jsme si zvykli nazývat 3D tiskárnami.

Rozsáhlá zpráva detailně popisuje stav světového trhu se 3D tiskem a přináší klíčové informace o jeho fungování. Objem investic do 3D tiskáren a souvisejících služeb meziročně vzrostl o rekordních 34,9 procenta a dosáhl 3,07 miliardy dolarů. Průměrný růst trhu v uplynulých 26 letech činil 27 %, v posledních třech letech zrychlil v průměru na 32,3 procenta meziročně.

Ročenka Wohlers Report 2014. Zdroj: Terry Wohlers

Ročenka Wohlers Report 2014. Zdroj: Terry Wohlers

Analytici očekávají další růst zájmu o osobní 3D tiskárny, kam řadí zařízení s pořizovací cenou pod pět tisíc dolarů. Zároveň má pokračovat rozvoj profesionálních metod aditivní výroby, zejména pak směrem k produkci finálních výrobků z kovů. Tim Caffrey, konzultant z firmy Wohlers Associates, na to téma dodává, že vůbec nejzajímavější na všem dění kolem 3D tisku je to, že „doposud se sotva dotýkáme povrchu toho, co je možné“.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.