Modernizaci sovětských letounů Su 22 a MiG 29 uspíší prototypy z 3D tiskárny Zortrax M200

Sdílejte článek přátelům →

Polská armáda se snaží přizpůsobit starší proudové stroje požadavkům NATO. Na jedné z největších leteckých základen v Polsku – WZL Nr 2 v Bydhošti – nasadili stolní 3D tiskárnu při přípravě prototypů. Nové díly a jejich vylepšení jsou nejprve rozměrově vyzkoušeny ve formě plastových výtisků, teprve poté jdou do finální výroby.


O vysoké spolehlivosti Zortraxu M200 jsme se nedávno přesvědčili během redakčního testu. Neváhali jsme jej doporučit také pro produkční nasazení. Toho se dočkal mj. doma v Polsku na zmíněné základně WZL Nr 2. Poslouží zde k výrobě prototypů nejen pro vojenské stíhačky, ale také pro civilní stroje. Například při vylepšování letadel o autopiloty a navigace. 3D tisk zde pomůže zhmotnit 2D výkresy a vyzkoušet osazení nových součástí do kokpitů.

S výrobou fyzických prorotypů dílů pro modernizaci stíhaček polské armády pomáhá stolní 3D tiskárna Zortrax M200 (foto: Zortrax)
S výrobou fyzických prototypů dílů pro modernizaci stíhaček polské armády pomáhá stolní 3D tiskárna Zortrax M200 (foto: Zortrax)

Na podzim bychom se také konečně měli dočkat menšího, ale modernějšího sourozence – modelu Zortrax Inventure s uzavřenou tiskovou komorou.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA