Materialise umí převést plošný rentgenový snímek do 3D výtisku

Sdílejte článek přátelům →

Belgická společnost Materialise je nejen přední světový poskytovatel služeb 3D tisku, ale také dodavatel nejpokročilejšího softwaru pro aditivní výrobu. Její čerstvá novinka to jenom potvrzuje.

Ortoped Roger Jaeken z nemocnice Svaté rodiny v belgickém Reetu s prostorovým modelem kolenního kloubu, který byl vytvořen podle rentgenových snímků. Zdroj: Materialise
Ortoped Roger Jaeken z nemocnice Svaté rodiny v belgickém Reetu s prostorovým modelem kolenního kloubu, který byl vytvořen podle rentgenových snímků. Zdroj: Materialise

Software pro medicínu je dlouhodobě jedním z těch, kde Materialise slaví úspěchy, zejména při převodu dat z počítačové tomografie a magnetické rezonance do STL pro následný 3D tisk. Získání podkladů těmito metodami je ovšem výrazně nákladnější, než pokud by stačily obyčejné rentgenové snímky.

A právě zde nyní Materialise boduje, přičemž se již pochlubila dokonce i první úspěšnou operací, jež byla realizována s pomocí vytištěného 3D modelu kolenního kloubu při aplikaci totální protetické náhrady kolene u postiženého pacienta. Podobně jako v případě používání podkladů z MR a CT, i zde bylo účelem 3D tisku zprostředkovat lékaři prostorovou informaci o případu a pomoci mu s detailním naplánováním náročného zákroku.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA