Líbivě inovovaný UP Box ukazuje směr vývoje levných domácích 3D tiskáren

Sdílejte článek přátelům →

V záplavě nejrůznějších modelů osobních 3D tiskáren se čínský UP Printer rozhodně řadí k těm známějším. Jeho nejnovější verze přijde na trh letos na podzim.

K úspěchu na trhu levných 3D tiskáren už zdaleka nestačí jen "aby to tisklo". Zaujmout musíte nadstandardními funkcemi a dokonalým designem. Zdroj: Tiertime
K úspěchu na trhu levných 3D tiskáren už zdaleka nestačí jen „aby to tisklo“. Zaujmout musíte nadstandardními funkcemi a dokonalým designem. Zdroj: Tiertime

Tiskárna pojmenovaná UP Box od čínské firmy Tiertime je důkazem toho, k jak rapidnímu vývoji v oblasti tzv. domácích 3D tiskáren dochází, což ovšem znamená také to, že modely uváděné na trh velmi rychle zastarávají. Jakkoliv tedy současná generace tiskáren značky UP slušně funguje, jejich design je v kontrastu s touto novinkou dosti obstarožní (a to se týká většiny 3D tiskáren v podobné cenové relaci, jež byly uváděny na trh v posledních dvou letech).

UP Box nabídne stavební objem 255 × 205 × 205 mm a rozlišení ve výšce vrstvy 100 mikrometrů. Oproti svému předchůdci UP Plus 2 má být nový stroj o třicet procent rychlejší, opláštěný a vybavený například filtrem vzduchu, který pomůže eliminovat nezdravé pachy vznikající například při zpracování výrobků z ABS.

Zaujme také automatická kalibrace stavební desky, detekce výšky trysky nebo zdokonalená softwarová technologie generování podpor, která by měla zajistit jejich snadnější odstraňování. Cena tiskárny byla stanovena na 1899 dolarů. Tu českou bez oficiálního posvěcení odhadujeme na zhruba šedesát tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA