Kutilové a studenti si brzy budou moci pořídit SolidWorks doslova za pár korun

Sdílejte článek přátelům →

3D CAD systém SolidWorks je pravděpodobně nejoblíbenější software pro konstruování mezi profesionálními strojaři. Na rozdíl od některých konkurenčních produktů však dosud nebylo možné pořídit jej jinak než v komerční licenci, která stojí řádově stovky tisíc korun. To se již zanedlouho změní.

Zatímco například zákazníci Autodesku mají k dispozici slušně vybavený Fusion 360 a producent softwaru Creo nabízí cenově dostupný cloudový CAD systém OnShape, kutilové toužící po velmi oblíbeném SolidWorksu dosud neměli k dispozici produkt, který by si mohl dovolit i jednotlivec pro občasné nekomerční používání.

To se má však změnit. Jak dnes na konferenci 3DEXPERIENCE World oznámil generální ředitel DS SolidWorks Gian Paolo Bassi, firma během letošního roku nabídne SolidWorks pro studenty a kutily s obrovským cenovým zvýhodněním.

Jedná se o dvě samostatné nabídky, přičemž obě zahrnují desktopový software 3D Experience SolidWorks Professional a cloudové aplikace jako 3D Creator nebo 3D Sculptor. K dispozici budou na bázi předplatného, které aktuální studenty vyjde na pouhých 60 dolarů za rok a kutily na 99 dolarů za rok (případně 9,99 dolarů měsíčně).

To znamená, že si každý, kdo nepoužije SolidWorks pro účely výdělku, bude moci tento špičkový software pořídit v přepočtu za cenu kolem dvou až tří tisíc korun za rok, což je přibližně setina ceny v porovnání s běžnou komerční nabídkou.

Podrobnější informace prozatím zveřejněny nebyly, samotná nabídka má vstoupit v platnost ve druhé polovině roku 2021. Jak konkrétně bude koncipována pro český trh a jaká omezení se budou vztahovat na hobby použití, budeme zjišťovat.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA