STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kompaktní a přenosný 3D skener Scan in a box je dostupný i v Česku, snímá geometrii i barevnou texturu povrchu

Sdílejte tento článek na Twitteru
21. 2. 2017, napsal | 1 komentář

Skener italského výrobce Open Technologies, který v Česku dodává pražský tým 3Dwiser, má vynikat pokročilým snímáním různě velkých a složitých předloh do přesného trojrozměrného modelu pro další modelování – či třeba pro výrobu fyzické kopie 3D tiskem. Scan in a box je určen tvůrčím profesím a inovátorům napříč obory pro jejich první krůčky světem 3D skenování. Díky svým parametrům a pokročilým možnostem však má být současně praktickým pomocníkem zkušených profesionálů, stejně tak i specialistů z oblastí výzkumu a vzdělávání.

Scan in a box dokáže zachytit jednotlivý 3D snímek, včetně všech detailů, během cca 4 sekund. Celé skenování, kdy je předloha nasnímána ze všech potřebných úhlů, tak probíhá plynule. Díky vysoké přesnosti snímání je výsledný 3D model určen pro finální využití – například pro následný 3D tisk nebo další modelování. Hloubku snímání si může uživatel sám přizpůsobit podle konkrétního projektu a různorodých rozměrů předlohy. Využít může také volitelné otočné podložky.

Scan in a box využívá dvou kamer snímajících strukturované světlo z projektoru na povrchu skenované předlohy (foto: 3Dwiser)

Součástí balíčku je aplikace Idea the Software pomáhající s pořízením i následným inteligentním slícováním snímků a s přípravou úplného prostorového modelu. V akci si ji můžete prohlédnout na podrobném ukázkovém videu:

 

Hlavní parametry řešení Scan in a box:

 • velikost pole pro snímání objektu: 100 × 80 až 500 × 400 mm,
 • vzdálenost skenovaného objektu: 5000 mm,
 • přesnost snímání: až 0,1 % v porovnání se skenovaným objektem,
 • čas skenování jednoho snímku: cca 4 sekundy,
 • hustota povrchové sítě: až 10 milionů vrcholů na model,
 • formáty pro export dat: OBJ, STL, PLY, OFF,
 • rozměry skeneru: 400 × 150 × 92 mm,
 • přepravní rozměry a hmotnost: 470 × 440 × 120 mm, 5,5 kg.

Aplikace Idea the Software obsahuje potřebné nástroje pro dodatečné úpravy i snadný export dat

Komentáře k tomuto článku

 1. Libor napsal:

  To je nádherná práce, něco takového bych chtěl doma. :)

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.