Komentář: Budeme na 3D tiskárnách vytvářet „blbosti“ jen proto, že prostě můžeme?

Sdílejte článek přátelům →

Předně musím předeslat, že jsem velkým příznivcem 3D tisku a vidím v něm velkou příležitost pro průmysl i společnost jako takovou. Některé snahy výrobců 3D tiskáren však zcela nechápu.

Jedním z úsilí, které dle mého názoru míří do ztracena, je zjednodušování 3D tisku do absurdních rozměrů, kde je cílem zaujmout ty nejméně náročné spotřebitele. Myslím si totiž, že ačkoliv i do těchto sfér možná 3D tisk jednou dospěje, ještě ZDALEKA tam není a bude trvat dlouhá léta, než „běžný konzument“ dospěje do stavu, kdy mu bude 3D tisk ku prospěchu a bude jej bavit.

Tyto iniciativy – za podpory nejvýznamnějších hráčů na trhu, jako je například 3D Systems – v současnosti ústí ve vývoj velmi prostých aplikací, ve kterých dokážete opravdu banálním způsobem vymodelovat prsty prostorový 3D model, který pak lze poslat na 3D tiskárnu. Takovou je například i právě nyní představená „appka“ Cubify Draw pro iOS, ve které můžete na iPadu nebo iPhonu načárat libovolnou 3D konstrukci a ihned ji poslat do 3D tiskárny.

V aplikaci Cubify Draw můžete rychle vytvořit 3D model a poslat jej na tiskárnu. Více v kompletním videu pod článkem. Zdroj: 3D Systems
V aplikaci Cubify Draw můžete rychle vytvořit 3D model a poslat jej na tiskárnu. Více v kompletním videu pod článkem. Zdroj: 3D Systems

Můžeme se dohadovat, k čemu je něco takového dobré… cílovou skupinu zde sám nikde nevidím, protože je sice hezké něco si takto pro zábavu na mobilu splácat, ale netuším, komu se pak budou chtít platit minimálně desítky dolarů za to, aby takový nápad uvedl v hmatatelný život. Ono to totiž nedává žádný smysl – vždyť ani na obyčejných „2D tiskárnách“ netiskneme cokoliv, co nás napadne, jen proto, že můžeme… a to přitom skoro zadarmo, ne za stovky, či tisíce korun, jako v případě 3D tisku.

http://www.youtube.com/watch?v=onkPI_QhHYk#!

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA