Horlivě očekávaný velký MakerBot Replicator Z18 se dostává do prodeje

Sdílejte článek přátelům →

Firma MakerBot začala přijímat objednávky na svoji zatím největší 3D tiskárnu a zároveň prozradila její pořizovací cenu.

MakerBot Replicator Z18 se z dosavadního portfolia této značky vymyká velikostí stavební komory, která v tomto případě činí 30,5 × 30,5 × 45,7 centimetrů. Takový objem výrobku je dosud doménou především profesionálních 3D tiskáren, prodávaných řádově za vyšší statisíce nebo spíše miliony korun. Zaváděcí cena tohoto zařízení by přitom neměla přesáhout šest a půl tisíce dolarů. Dá se tedy odhadovat, že na českém, respektive evropském trhu, bude MakerBot Replicator Z18 včetně záruky prodáván za cenu výrazně pod dvěma sty tisíci korunami.

MakerBot Replicator Z18 je dodáván také s volitelným nadstandardním příslušenstvím, jako je třeba mobilní podstavec. Zdroj: MakerBot.com
MakerBot Replicator Z18 je dodáván také s volitelným nadstandardním příslušenstvím, jako je třeba mobilní podstavec. Zdroj: MakerBot.com

Jako takové je toto zařízení jistě velkým lákadlem zejména pro zájemce o komerční 3D tisk, kteří využijí velké vyhřívané stavební komory i nadstandardních funkcí.

V rámci dosavadní nabídky levných 3D tiskáren vynikají zařízení od MakerBotu svým kvalitním dílenským zpracováním a především pak velmi jemným a přesným tiskem z PLA. Po dobrých zkušenostech s předchozí generací (MakerBot Replicator 2) jsme v naší redakci sami velmi zvědaví, kam dál se podařilo MakerBotu posunout. Laťku každopádně nasazuje hodně vysoko.

Od společnosti MCAE Systems, která je distributorem značky MakerBot pro Českou republiku a Slovensko, máme přislíbenu zápůjčku všech nových modelů, které letos přicházejí na trh. O zkušenostech s nimi vás tedy budeme postupně informovat.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA