Hledáte inspiraci pro 3D tisk? Zkuste stylovou obuv – nebo repliky lebek

Sdílejte článek přátelům →

Aditivní výroba nachází stále širší uplatnění napříč technologicky vyspělými obory a vědou. Stejně tak ale vytrvale vábí módní návrháře a nadšence s poněkud specifickým vkusem. Spojujícím motivem dnešní dvojice krátkých zpráv ze světa 3D tisku je jistý stupeň morbidnosti.

United Nude a 3D Systems představí na letošní přehlídce Milan Design Week 2015 vskutku netradiční páry obuvi. Nečekejte však, že v nich vaše drahá polovička pohodlně vyrazí do města či do terénu. Už samotný pohled na ladné ženské nohy uvězněné v modelech na nebezpečně vysokých podpatcích vyvolává nejen zaujetí pro originální design, ale trochu i obavu o modelky, které budou vytištěné exponáty představovat. Jednou ze zajímavých kreací je obuv Coral (na videu níže). Tvůrci ale představili ještě odvážnější návrhy.

Trochu jinou cílovou skupinu hledá (a nachází) druhá zajímavá novinka – sbírka 3D modelů lebek Boneheads 2 pro stolní tiskárny. Dlouho před koncem kampaně na komunitním Kickstarteru získala od zájemců dostatek prostředků pro realizaci. Autoři z 3DKitbash mají na svědomí i další zajímavé modely. S lebkami navazují na první sérii – a šli tedy tak trochu najisto. Trojrozměrný model lebky – ať už skutečné, nebo z říše fantasy – patří mezi oblíbené motivy domácích 3D tiskařů.

Série modelů Boneheads 2 úspěšně sbírá prostředky pro realizaci mezi komunitou nadšenců (zdroj: 3DKitbash.com)
Série modelů Boneheads 2 úspěšně sbírá prostředky pro realizaci mezi komunitou nadšenců (zdroj: 3DKitbash)

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA