STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Exkluzivně z 3Dexpa: Novinky mezi českými materiály Fillamentum, které slaví úspěchy v Evropě i USA

Sdílejte tento článek na Twitteru
20. 5. 2016, napsal | 2 komentáře

Když jsme vloni navštívili hulínskou výrobu značky Fillamentum, počet nově připravovaných materiálů bychom rozhodně nespočítali na prstech jedné ruky. Po vývoji ve spolupráci s univerzitními pracovišti a důkladném testování v laboratoři i v praxi se letos nové tiskové struny postupně dostávají na trh a náročnějším 3D tiskařům slibují velmi zajímavé vlastnosti.

Tři z novinek, které měly premiéru na pražské výstavě 3Dexpo, představil v rozhovoru s Janem Homolou přímo ředitel Josef Doleček:

A nejde rozhodně o jediné novinky pod značkou Fillamentum. Světovou premiéru si právě v USA odbývá třeba materiál vyrobený z použitého fritovacího oleje, tedy odpadní suroviny, který ale má přinést zcela konzistentní výsledky při 3D tisku a spolehlivou kvalitu. Ještě o něm určitě uslyšíme.

Čeští i světoví 3D tiskaři si oblíbili materiály Fillamentum mj. pro velkou přesnost, širokou paletu barev a dlouhodobou spolehlivost

Čeští i světoví 3D tiskaři si oblíbili materiály Fillamentum mj. pro velkou přesnost, širokou paletu barev a dlouhodobou spolehlivost

Komentáře k tomuto článku

 1. Josef Doleček napsal:

  Děkuji pánům Homolovi a Vítovi za propagaci celého 3d tiskového oboru a také nás českých firem působících v oboru. Myslím, že se nemáme v naší zemi za co stydět a dost z nás sklízí úspěch i v zahraničí.
  Je velká škoda, že jsou mezi novináři vyjímkou – zájem velkých médií o 3d tisk je nulový a smrsknul se jen na senzace okolo tisku zbraní.
  Přitom právě velká média mohou sehrát obrovskou úlohu v motivaci mladých lidí a vzbudit v nich zájem o technické obory.
  Moc mne to mrzí, je to vážně škoda, máme plno pozitivních příkladů k inspiraci.

  • Tomáš Vít napsal:

   Děkujeme za pochvalu i aktivní účast značky Fillamentum na 3Dexpu. Obávám se, že obecná média zatím vědí o skutečných možnostech 3D tisku (pohříchu i toho průmyslového) pramálo – a naskakují na kdejakou provokativní zprávičku, často zcela nesmyslnou. Bude na médiích odborných, firmách a nadšencích z oboru – a snad jednou i na českých politicích (stačí se podívat do Nizozemska, Spojeného království či USA, že to jde), aby přispěli k lepší osvětě o 3D tisku a zejména k podpoře mladých inovátorů. Není to jen o 3D tisku, ale i o motivaci nastupující generace osvojit si moderní technologie a využít jich k vlastní tvůrčí seberealizaci.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.