Druhý ročník Fashion.STL opět spojuje svět módy a 3D tisku

Sdílejte článek přátelům →

Po divácky úspěšné přehlídce, která se konala v říjnu v pražské La Fabrice, vyhlásili organizátoři téma dalšího ročníku a zvou k účasti studenty i zkušené módní návrháře. Přihlášky jsou otevřeny až do poloviny ledna 2016.

Tématem druhého ročníku akce, která vyvrcholí představením nejlepších návrhů na výstavách 3Dexpo, Prague Design Week či Berlin Fashion Week, je „Body Construction“. Sami autoři jej poodkrývají jako věčnou inspiraci z toho, co máme stále na očích – člověka, jeho krásu, křivky. A také věčnou nespokojenost pramenící z neustálé snahy tělo modifikovat. K realizaci módních kolekcí a konceptů bude opět využito aditivní technologie (3D tisku).

 

Zajímavou vytištěnou obuví z prvního ročníku akce se na Twitteru pochlubil třeba český výrobce tiskových strun Fillamentum

 

Do projektu, který chystá Czech Fashion Council a MakersLab, se mohou přihlásit jak etablovaní módní návrháři, tak i studenti z České republiky a ze Slovenska se zájmem tvořit modely inspirované vyhlášeným tématem. Výsledkem snažení pracovní skupiny bude jeden stěžejní objekt, či celá módní kolekce připravená s využitím 3D tisku. Pro přihlášení musí designér poslat vyplněnou přihlášku, návrh(y) na model(y) ve skicách, popis navrhovaného konceptu, inspiraci konceptu či motivační dopis, proč se do projektu hlásí.

Více informací: propozice pro zájemce, přihláška a harmonogram akce.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA