Designově velmi vydařenou 3D tiskárnu MakerBot Replicator Mini pořídíte do 40 tisíc korun

Sdílejte článek přátelům →

Stolní 3D tiskárna, která je určena zejména pro školy, studenty a domácí uživatele, byla představena v lednu na veletrhu CES v Las Vegas. Nyní začal MakerBot přijímat první předobjednávky.

Na zmíněné technologické výstavě získal MakerBot Replicator Mini hned čtyři ocenění od redakcí různých populárně-vědeckých magazínů. V portfoliu MakerBot Industries se jedná o nejmenší a zároveň nejlevnější zařízení pro 3D tisk. Jeho cena v USA byla stanovena na 1375 dolarů.

MakerBot Replicator Mini bude zajímavý především pro školy a studenty. Zdroj: MakerBot
MakerBot Replicator Mini bude zajímavý především pro školy a studenty. Zdroj: MakerBot

Dle odhadů naší redakce může česká cena včetně dvouleté záruky a daně z přidané hodnoty činit maximálně čtyřicet tisíc korun. Tiskárna tak bude dostupná i školám a organizacím, pro něž je částka čtyřiceti tisíc často rozhodující při posuzování, jaké zařízení zvolit.

MakerBot Replicator Mini obsahuje nejmodernější technologie 3D tisku z bioplastu PLA, zabalené v působivém designu a podřízené maximálně jednoduchému ovládání, doslova „na jedno tlačítko“.

Tiskárna dokáže vytvářet výrobky do velikosti 10 × 10 × 12,5 cm s výškou vrstvy 200 mikronů (pro srovnání, je to dvojnásobek oproti přesnosti vyšších modelů Replicator 2 nebo Replicator Desktop). Zařízení je optimalizováno tak, aby tisklo rychle a nevyžadovalo žádnou složitější údržbu – dokonce nebude nutné ani vyrovnávat tiskovou plochu, což je u levných 3D tiskáren jinak zcela běžné. Z konkurenční nabídky MakerBot Replicator Mini vybočuje také nadstandardními funkcemi, jako je vestavěná kamera, Wi-Fi připojení nebo velmi jednoduchý ovládací software.

Vzhledem k tomu, že MakerBot již má oficiální zastoupení také v České republice a na Slovensku, je možné získat konkrétní cenovou nabídku na webu Makerbot.cz.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA