Canon koketuje s 3D Systems – bude prodávat její 3D tiskárny

Sdílejte článek přátelům →

Je tomu právě půl roku, co Canon zahájil spolupráci s největším výrobcem 3D tiskáren a začal v Japonsku nabízet jeho nejvyšší řadu profesionálních 3D tiskáren. Podle nejnovějších zpráv se mu 3D tisk pravděpodobně zalíbil…

V polovině dubna 2014 dorazila zpráva, že se firemní divize Canon Marketing začne věnovat také dalším 3D tiskárnám od 3D Systems. V Japonsku nyní bude prodávat také kompletní produktovou řadu ProJet, obsahující mimo jiné barevné 3D tiskárny, a vedle toho i řadu osobních 3D tiskáren CubeX.

3D tisk v nabídce japonské divize firmy Canon. Zdroj: Canon Marketing
3D tisk v nabídce japonské divize firmy Canon. Zdroj: Canon Marketing

Nabídka Canon Marketing obsáhne taktéž software Geomagic, sloužící pro práci s naskenovanými 3D daty, včetně jejich přípravy pro 3D tisk.

Vypadá to tedy, že se Canonu při prodeji špičkových 3D tiskáren dařilo – manažerka 3D Systems Michele Marchesan jeho obchodní výsledky v této oblasti označila za ohromný úspěch, ačkoliv žádná konkrétní čísla neuvedla. Nabízí se už jenom otázka, zda je iniciativa divize Canon Marketing výhradně lokální záležitostí, nebo zda si na ní Canon testuje vstup do světa 3D tisku v globálním měřítku.

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA