STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Autodesk představil projekt Ignite podporující výuku 3D navrhování a 3D tisku

Sdílejte tento článek na Twitteru
16. 6. 2015, napsal | Přidejte svůj názor

Nová vzdělávací platforma cílí na nastupující generaci inovátorů napříč věkovými skupinami. Vsází na praktická cvičení s nejnovějšími softwarovými i hardwarovými nástroji a ucelené osnovy pro školy. Chce podpořit gramotnost v oblastech 3D navrhování, 3D tisku, elektroniky či programování.

Ve Spojených státech věnují podpoře inovátorů, kutilů a tvůrců všeho druhu výjimečnou pozornost – a to včetně nejvyšších míst, prezidenta Obamu nevyjímaje. Volá po co nejpřístupnějším vzdělávání pro nadšené kutily a technologické snílky, kteří pak dokážou přicházet s velmi originálními řešeními projektů napříč obory. Mezi společnostmi reagujícími na jeho výzvu najdeme také Autodesk. Společnost s třicetiletou zkušeností v oblasti počítačem podporovaného navrhování chce v rámci projektu Ignite poskytovat bezplatný software i hardware, který pomáhá přetvářet virtuální 3D návrhy ve hmatatelné výrobky. Americkým školám Autodesk nabízí ucelené výukové programy, které usnadňují vzdělávání studentů pomocí atraktivních projektů a lekcí.

Ač si o rozsáhlé podpoře nových 3D technologií ve školách v rozsahu, jaký vidíme v USA, mohou nechat naši vyučující, studenti a kutilové jen zdát, bezplatný software od Autodesku lze využívat i v Česku. Řada 123D zahrnuje velmi zajímavé aplikace z pohledu 3D modelování i tisku:

  • 123D Catch pro generování 3D modelů z fotografií (pro Windows, Android i iOS),
  • 123D Circuits pro navrhování elektronických projektů,
  • 123D Design pro snadné modelování na PC i Macu,
  • 123D Make pro přípravu unikátních 3D modelů složených z 2D vrstev,
  • 123D Sculpt+ pro virtuální sochání (iOS či Android),
  • Meshmixer pro úpravy modelů pro 3D tisk (od analýz přes remixování po generování podpor),
  • Tinkercad pro začátky s 3D modelováním
  • nebo nejnovější Tinkerplay pro snadné navrhování a úpravu postaviček pro 3D tisk.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

You must be Jste přihlášen(a) to post comment.